Son z SoftBank zabiega o 100 miliardów USD na przedsięwzięcie AI
Agencja Reutera przekazuje doniesienia opublikowane przez Bloomberg News, powołującego się na osoby znające szczegóły sprawy. Dyrektor generalny SoftBank Group, Masayoshi Son chce pozyskać do 100 miliardów USD na przedsięwzięcie związane z chipami, by móc rywalizować z Nvidia Corp.
AMD przejmuje Mipsology
Wiceprezydent grupy AI w firmie AMD Vamsi Boppana ogłasza przejęcie i opisuje związane z nim plany
Polestar 4 powstanie przy współpracy z Mobileye
Firma będzie odpowiedzialna za moduł jazdy autonomicznej.
Szwajcaria dołącza do wyścigu o rozwój akumulatorów
W środę, 15 marca, uroczyście otwarto Centrum Innowacji Baterii CSEM (BIH) w szwajcarskim mieście Neuchâtel, gdzie interdyscyplinarne zespoły – we współpracy z lokalnymi firmami – będą pracowały nad „baterią jutra”. Centrum jest pierwszym i jedynym tego rodzaju obiektem w Szwajcarii.
Dell rozwija działalność badawczą i rozwojową w Polsce
Aongus Hegarty, szef ds. rynków międzynarodowych w Dell Technologies, powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej: Decyzja o lokalizacji naszej najnowszej inwestycji, centrum badań i rozwoju oprogramowania, jest także wskazaniem, że traktujemy priorytetowo polski rynek.
Kanadyjska firma lotnicza stawia na Węgry
W 75. rocznicę działalności, CAE Inc. ogłosiło zwiększenie swoich zdolności badawczo-rozwojowych na Węgrzech. Nowa inwestycja o wartości prawie 3,5 miliarda forintów (ok. 40,6 mln zł) ma przynieść dziesiątki nowych miejsc pracy.
RIVIAN otwiera Centrum Technologiczne w Serbii
Amerykański producent pojazdów elektrycznych Rivian otwiera centrum technologiczne w Belgradzie. W pierwszej fazie startup ma zatrudnić 200 pracowników, docelowo przewidzianych jest jednak 1000 więcej.
Amerykańska firma otwiera centrum inżynieryjne w Polsce
Verkada Inc. jest założoną w 2016 roku firmą z Kalifornii, która zajmuje się opracowywaniem opartych na chmurze systemów bezpieczeństwa budynków. Kilka dni temu Verkada ogłosiła, że otwiera pierwsze poza USA międzynarodowe centrum inżynieryjne. Wybór padł na Kraków.
MasterID rozwija swoje portfolio
Polska firma projektująca i wdrażająca systemy RFID powiększyła swoje portfolio o kilka nowych zleceń. Przyjrzyjmy się im.
System parkowania bez kierowcy od Boscha i Mercedes-Benz
Niemiecki Federalny Urząd Transportu Samochodowego zatwierdził w pełni zautomatyzowany system parkingowy zaprojektowany oraz stworzony przez Boscha wraz z Mercedesem. Na początku system będzie dopuszczony do użytku na parkingu P6 prowadzonym przez APCOA na lotnisku w Stuttgarcie – informuje Bosch w komunikacie.
Comarch otworzył laboratorium 5G w Krakowie
W krakowskiej strefie innowacji polskiej spółki informatycznej powstało nowe laboratorium sieci 5G. Są w nim prezentowane możliwości biznesowe, jakie stwarza piąta generacja sieci telekomunikacyjnej.
Thorium Space z dofinansowaniem 18,1 mln zł
Producent zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej zbuduje transponder satelitarny na potrzeby MON. Na ten cel uzyskał dofinansowanie w ramach programu na rzecz obronności pn. „Rozwój nowoczesnych, przełomowych technologii służących bezpieczeństwu i obronności państwa" pk. „SZAFIR".
292,5 mln EUR dla włoskich półprzewodników od Unii Europejskiej
Komisja Europejska zatwierdziła wsparcie dla budowy zintegrowanego zakładu produkcji półprzewodników w ramach Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Dowiedz się więcej o elastycznej elektronice
Można ją skręcać, składać, rozciągać lub tworzyć z niej nieoczekiwane kształty – elastyczna elektronika to niezwykle interesujący segment rynku z prognozowanym szybkim tempem rozwoju.
Przerwa w dostawie prądu spowodowała wstrzymanie działalności zakładów Toshiby w Iwate
Działalność w Japan Semiconductor Corporation's Iwate Operations, kluczowym zakładzie produkcyjnym Toshiba Electronic Devices& Storage Corp, została zawieszona z powodu przerwy w dostawie prądu, która miała miejsce podczas kontroli przeprowadzonej 11 września.
Spółka zależna Samsunga przejmuje firmę zajmującą się wykrywaniem radarów w kabinie
Spółka zależna Samsunga, HARMAN International, przejęła izraelską firmę CAAESYS, twórcę systemów monitorowania pasażerów pojazdów wykorzystujących bezkontaktowy, niskoemisyjny radar.
Porsche Engineering rozszerza swoją działalność w Chinach o nowe biuro w Pekinie
Porsche Engineering, dostawca usług technologicznych i spółka zależna Porsche, uruchomiła kolejną chińską placówkę, aby lepiej zaspokoić potrzeby lokalizacyjne na rynku chińskim, zwłaszcza w zakresie wysoce zautomatyzowanej jazdy, łączności, systemów inforozrywkowych i wspomagania.
Umicore podpisuje umowę z ACC na recykling baterii
Umicore podpisała umowę z Automotive Cells Company (ACC) dotyczącą usług recyklingu baterii w pilotażowym zakładzie ACC w Nersac we Francji.
Czym jest e-papier? Ewolucja technologii
Tym razem eksperci firmy Unisystem wzięli na tapetę coraz popularniejszą – także w aplikacja przemysłowych – technologię e-papieru.
Dostawy wafli krzemowych osiągają nowy rekord w 2Q21
Organizacja SEMI donosi, że światowe dostawy wafli krzemowych wzrosły o 6% do 3,534 mld cali kwadratowych w drugim kwartale 2021 r., przekraczając historyczny rekord z pierwszego kwartału.
Przegląd popularnych interfejsów do transmisji obrazów – cz. 1
Firma Unisystem w cyklu artykułów prezentuje najpopularniejsze interfejsy, które stosowane są do transmisji danych, a w tym wypadku – obrazów, pomiędzy urządzeniami je dostarczającymi, czyli procesorami/kontrolerami lub komputerami, a urządzeniami je prezentującymi, czyli wyświetlaczami lub monitorami.
Zmiany w Normie IPC/WHMA-A-620
Weszła w życie nowa rewizja normy IPC/WHMA-A-620 o oznaczeniu porządkowym „D”. Jest już dostępna w języku polskim – informuje RENEX.
Ile będzie działać twój LCD?
Eksperci UniSystem omawiają kolejny istotny parametr wyświetlaczy, czyli trwałość diod LED. Ten parametr w kartach technologicznych często określany jest jako „LED life time”, co możemy tłumaczyć jako czas życia LED lub żywotność LED.
Wyświetlacze OLED bez tajemnic
Tym razem eksperci firmy Unisystem przybliżają nam historię i tajniki technologii OLED.
Najważniejsze parametry wyświetlaczy LCD-TFT
Wyświetlacze LCD-TFT to wciąż najpopularniejsze rozwiązania do wizualizacji informacji. O ich powszechności decyduje m.in. łatwość dostosowywania wyświetlacza LCD-TFT do wymagań projektu – nie tylko pod względem wyboru optymalnej przekątnej, lecz również dopasowania kluczowych parametrów.
Stopnie ochrony obudów, czyli co kryje się pod kodem IP65
Kody IP opisują w jakim stopniu obudowy chronią urządzenia przed takimi czynnikami, jak pył czy woda. Eksperci firmy Unisystem wyjaśniają znaczenie poszczególnych symboli.
Czym są „błędne piksele”?
Eksperci firmy Unisystem dzielą się wiedzą na temat „błędnych pikseli”, która pomoże zrozumieć ich naturę. Zachęcamy do przeczytania najważniejszych informacji o „gorących” i „martwych” pikselach.
Superwydajne, samodzielne rozpoznawanie głosu – idealne dla niedużych MCU
Funkcję sterowania głosem, zwykle wykonywaną obecnie za pośrednictwem połączenia internetowego z chmurą, można teraz dodać do wszystkich urządzeń, nawet tych niewielkich, które pracują pod kontrolą jedynie MCU. Jest to zasługa technologii kanadyjskiego startupu PicoVoice.
Nowa technologia jednolitego lutowania od LONGi
Firma LONGi Solar opracowała technologię jednolitego lutowania, które pozwala na całkowite wyeliminowanie przerwy między ogniwami i zwiększenie wydajności modułów fotowoltaicznych.
Zasilanie bateryjne urządzeń mobilnych
Mobilność to teraźniejszość, podobnie jak ekologia i konieczność zmniejszenia zużycia drogiej energii elektrycznej. Zauważalny stał się trend „uwalniania ze smyczy” zasilania sieciowego urządzeń specjalistycznych takich jak liczniki energii elektrycznej, sensory przemysłowe, urządzenia bezprzewodowe GSM i LoRaWAN.
Ray Tracing w mobilnych (i nie tylko) GPU
Imagination Technologies zaprezentowało swoją najnowszą technologię Ray Tracing, która umożliwia renderowanie realistycznej grafiki. Technologia jest gotowa do zainstalowania w układach (GPU, SoC) mobilnych i nie tylko.
Załaduj więcej newsów