reklama
reklama
reklama
© Polestar
Technologie |

Polestar 4 powstanie przy współpracy z Mobileye

Firma będzie odpowiedzialna za moduł jazdy autonomicznej.

Jak można przeczytać na portalu Polestar Press, Polestar i Mobileye będą współpracować nad Polestar 4, w zamyśle pierwszym samochodem produkcyjnym wyposażonym w technologię autonomicznej jazdy Mobileye Chauffeur, która zostanie zintegrowana przez ECARX i potencjalnie zastosowana w przyszłych pojazdach Polestar. Mobileye produkuje technologię zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), która jest już montowana w ponad 150 milionach samochodów na całym świecie.

Polestar 4, który trafi do sprzedaży w Chinach już dziś, a na całym świecie w 2024 roku, od samego początku wykorzystuje system ADAS oparty na Mobileye SuperVision. Pierwsze dostawy w Chinach spodziewane są przed końcem 2023 roku.

Oczekuje się, że po wprowadzeniu na rynek w nadchodzących latach, Chauffeur będzie oferował w pełni autonomiczną jazdę na autostradach, a także częściowo zautomatyzowaną jazdę w innych środowiskach.

Thomas Ingenlath, dyrektor generalny Polestar, komentuje: "Jestem naprawdę zadowolony z tego, jak posuwa się do przodu gotowość produkcyjna Polestar 4. Współpraca z Mobileye może znacząco zwiększyć innowacyjność naszego elektrycznego SUV-a coupé Polestar 4. Wiemy, że samodzielna jazda nie zawsze jest przyjemna i ekscytująca - ta technologia oznacza, że nasi klienci mogą włączyć autonomiczną jazdę, kiedy chcą, dzięki czemu wszystkie przyszłe podróże będą przyjemnością".

Polestar 4 podd względem wielkości i ceny plasuje się pomiędzy modelami Polestar 2 i Polestar 3.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1