reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rivian
Technologie |

RIVIAN otwiera Centrum Technologiczne w Serbii

Amerykański producent pojazdów elektrycznych Rivian otwiera centrum technologiczne w Belgradzie. W pierwszej fazie startup ma zatrudnić 200 pracowników, docelowo przewidzianych jest jednak 1000 więcej.

Pierwsi pracownicy rozpoczęli już pracę, jednak zespół serbskiego Centrum Technologicznego Rivian będzie się systematycznie powiększał w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy. Jak informuje firma, do tej pory otrzymała kilkaset aplikacji, z których większość dotyczy stanowisk związanych z mapowaniem, infotainment, ADAS (zaawansowany system wspomagania kierowcy) oraz usługami IT.

„Potrzebujemy najlepszych inżynierów, celowo wybraliśmy Belgrad i cieszę się, że możemy powitać naszych nowych kolegów” – powiedział Wassym Bensaid, Senior VP Software Development w Rivian.

Rivian miał w planach uruchomienie fabryki w Jaworznie wraz z Mercedesem. Do tego jednak nie doszło. Mercedes podejmie się samodzielnej modernizacji polskiego zakładu, a amerykański producent samochodów elektrycznych skoncentruje się na inwestycji w Serbii.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama