reklama
© melpomenem dreamstime.com
Technologie |

Son z SoftBank zabiega o 100 miliardów USD na przedsięwzięcie AI

Agencja Reutera przekazuje doniesienia opublikowane przez Bloomberg News, powołującego się na osoby znające szczegóły sprawy. Dyrektor generalny SoftBank Group, Masayoshi Son chce pozyskać do 100 miliardów USD na przedsięwzięcie związane z chipami, by móc rywalizować z Nvidia Corp.

Projekt, o kryptonimie Izanagi, będzie dostarczał półprzewodniki niezbędne dla sztucznej inteligencji (AI), dodano w raporcie.

Zgodnie z doniesieniami, firma zainwestuje w projekt 30 miliardów USD, a dodatkowe 70 miliardów USD będzie prawdopodobnie pochodziło od instytucji z Bliskiego Wschodu.

SoftBank nie odpowiedział od razu na prośbę Agencji Reutera o komentarz.

Japońska grupa posiada już około 90% udziałów w brytyjskim konstruktorze chipów Arm , według LSEG.
Dyrektor finansowy SoftBank Yoshimitsu Goto powiedział na początku tego miesiąca, że Arm wkrótce będzie niezbędny dla sztucznej inteligencji i wcześniej nazwał konstruktora chipów "rdzeniem sedna" grupy firm SoftBank.
Kierownictwo Arm powiedziało na początku tego miesiąca, że firma widzi duże zapotrzebowanie na swoje procesory centralne, które uzupełniają chipy Nvidii do pracy ze sztuczną inteligencją w centrach danych.

SoftBank jest znany ze swoich inwestycji technologicznych z zaufaniem do startupów na niespotykaną dotąd skalę.
Przyjął jednak strategię defensywną po tym, jak uderzyły w niego gwałtownie spadające wyceny w następstwie pandemii, kiedy wyższe stopy procentowe zmniejszyły skłonność inwestorów do ryzyka.

Po raz pierwszy od pięciu kwartałów firma osiągnęła zysk na początku lutego, ponieważ była wspierana przez ożywienie w spółkach z portfolio.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1