reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Verkada
Technologie |

Amerykańska firma otwiera centrum inżynieryjne w Polsce

Verkada Inc. jest założoną w 2016 roku firmą z Kalifornii, która zajmuje się opracowywaniem opartych na chmurze systemów bezpieczeństwa budynków. Kilka dni temu Verkada ogłosiła, że otwiera pierwsze poza USA międzynarodowe centrum inżynieryjne. Wybór padł na Kraków.

Jak podaje Verkada w komunikacie prasowym, Polska była dla firmy naturalnym wyborem, gdy myślano o rozbudowie zespołu inżynierów poza Stanami Zjednoczonymi. Amerykańska firma współpracuje od ponad dwóch lat z inżynierami z Krakowa nad różnymi projektami, dotyczącymi m.in. wprowadzania sprzętu i bezpieczeństwa urządzeń. Kiedy tylko Verkada zaczęła badać możliwości ekspansji, zauważono wśród tych inżynierów rosnące zainteresowanie produktami i projektami firmy, kulturą pracy oraz szeroką wizją inżynierską. Dlatego żeby wykorzystać tę rosnącą dynamikę współpracy i zainteresowania, Verkada postanowiła postawić na Kraków jako centrum inżynieryjne firmy w Europie.

„Motywacją napędową naszej ekspansji są niesamowici inżynierowie z zespołu założycieli w Krakowie: mają tak wiele mocnych stron i umiejętności, które stanowią ogromną wartość dodaną do naszej rozwijającej się organizacji inżynieryjnej. Mają szczególnie ważną, techniczną wiedzę w systemach niskiego poziomu, dotykającą nowych obszarów wiedzy poza naszym obecnym zespołem.” – czytamy w komunikacie – „Byliśmy również podekscytowani ich entuzjazmem do tworzenia najnowocześniejszych produktów z dbałością o szczegóły i starannością. To wszystko nie tylko pasuje do tego, co staramy się wspierać w naszej kulturze inżynierskiej, ale też wzmacnia naszą koncentrację na małych zespołach o dużej odpowiedzialności i autonomii.”

Verkada chciałaby w krakowskim międzynarodowym centrum inżynieryjnym zbudować najlepszą kadrę inżynierów w Europie, którzy byliby w stanie pracować nad najnowocześniejszymi produktami sprzętowymi i programowymi. Zespół będzie stopniowo powiększany. Przewiduje się, że krakowski zespół będzie pracował nad systemami typu end-to-end, będąc w pełni właścicielem produktów od pomysłu i projektu, przez prototypowanie i iterację, aż po masową produkcję.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1