© saniphoto dreamstime.com
Technologie |
Nowa technologia jednolitego lutowania od LONGi
Firma LONGi Solar opracowała technologię jednolitego lutowania, które pozwala na całkowite wyeliminowanie przerwy między ogniwami i zwiększenie wydajności modułów fotowoltaicznych.
Technologia ma trafić do produkcji masowej w drugiej połowie 2019 r. Zgodnie z wynikami testów TÜV SÜD z 30 maja rozwiązanie jednolitego lutowania, w połączeniu z innowacyjnym wzornictwem modułów, może potencjalnie podnieść rekord wydajności modułów PERC LONGi Solar do 500 Wp.
Seamless Soldering
Technologia jednolitego lutowania wykorzystuje wstążkę lutującą do utworzenia przypominającego płytki połączenia ogniw, co niemal całkowicie eliminuje standardową, 2-milimietrową przerwę między ogniwami. Jak podkreśla firma w komunikacie, takie rozwiązanie zwiększa wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztu BOM modułu. - Technologia ta idealnie współpracuje z już istniejącymi procesami i sprzętem do enkapsulacji, a przy tym charakteryzuje się wysoką dojrzałością i stabilnością produkcyjną oraz możliwością łatwej skalowalności. Ponadto jednolite lutowanie cechuje się dobrą kompatybilnością techniczną, która obejmuje integrację płytek krzemowych monokrystalicznych M6, cienkich płytek krzemowych, drutu lutowniczego i odblaskowej wstążki – informuje firma.
Ciągłe wysiłki w zakresie ewolucji wydajności i generacji energii modułów fotowoltaicznych są głównym czynnikiem zmniejszania kosztu LCOE. Firma LONGi przeprowadziła badania nad własnością intelektualną powiązaną z jednolitym lutowaniem i złożyła wnioski na kilka powiązanych patentów. LONGi zapewnia, że będzie nadal inwestować w technologię w celu promowania szerszego zastosowania rozwiązań fotowoltaicznych na świecie.