reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Technologie |

Kanadyjska firma lotnicza stawia na Węgry

W 75. rocznicę działalności, CAE Inc. ogłosiło zwiększenie swoich zdolności badawczo-rozwojowych na Węgrzech. Nowa inwestycja o wartości prawie 3,5 miliarda forintów (ok. 40,6 mln zł) ma przynieść dziesiątki nowych miejsc pracy.

CAE Inc. to jedna z największych kanadyjskich firm lotniczych, która posiada 180 oddziałów w niemal 50 krajach. Na Węgrzech posiada dwie spółki zależne, CAE Engineering Kft. i CAE Healthcare Kft. zlokalizowane w Budapeszcie i Veszprém. Obie spółki zajmują się działalnością na rzecz sektora obronnego i medycznego, świadczą również usługi w zakresie tworzenia oprogramowania oraz szkoleniowe.  

Nowy projekt ma przyczynić się do zwiększenia udziału CAE w rynku symulacji. Firma nastawia się na  dalszy rozwój syntetycznego środowiska swojej linii biznesowej przemysłu obronnego, aby studenci, kierowcy i piloci,a także inny personel wojskowy mogli wykonywać bardziej szczegółowe i precyzyjne ćwiczenia oraz operacje na platformach wirtualnych lub w środowisku rzeczywistym jednocześnie w wielu lokalizacjach na całym świecie. By to osiągnąć, CAE planuje zatrudnienie wielu badaczy i specjalistów w zakresie IT. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama