reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Technologie |

MasterID rozwija swoje portfolio

Polska firma projektująca i wdrażająca systemy RFID powiększyła swoje portfolio o kilka nowych zleceń. Przyjrzyjmy się im.

Jednym z klientów MasterID jest Korea Fuel-Tech Poland Sp. z o.o., polski oddział powstałego w 1996 roku koreańskiego przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w produkcji elementów wykończeniowych z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, m.in. dla Hyundaia, Kii, Volkswagena, Renault i Nissana. 

MasterID wdrożył dla KFTP systemy drukujące i kodujące etykiety RFID według wymaganego przez duże koncerny motoryzacyjne standardu VDA. Jak informuje firma, od jakiegoś czasu wszystkie komponenty dostarczane np. dla Volkswagena muszą być znakowane ustandaryzowaną etykietą, właśnie według zasad normy VDA5500; producenci tych komponentów do tej pory kupowali takie etykiety gotowe od kilku dostawców, którzy wyspecjalizowali się w ich tworzeniu - opracowali kilka wzorów pod dane koncerny motoryzacyjne i sprzedawali je producentom komponentów do znakowania wyrobów. Zamówienia te były jednak dość kłopotliwe, ponieważ skazywały producenta na wąskie grono dostawców, a także nieedytowalne etykiety, które w momencie uszkodzenia zaburzały numerację. Niemożliwa była również weryfikacja poprawnej implementacji etykiety na komponent, co wychodziło na jaw dopiero w magazynie zamawiającego, który odsyłał do poprawy nie jedną część, a całą partię. 

Zlecenie MasterID dla KFTP umożliwia producentowi weryfikację tych etykiet przed wysyłką zamówionych produktów, czyli w siedzibie firmy. Taka weryfikacja pozwala na naprawienie wadliwych etykiet, wprowadzenie poprawek i wysłanie kompletnej parii klientowi, a także wprowadza oszczędności do portfela firmy. 

MasterID wykonało również zlecenie dla branży medycznej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju firma wdrożyła system monitorowania pacjentów i sprzętu za pomocą technologii RFID, który pomaga w lokalizowaniu pacjentów, a także oznakowanego sprzętu.

Systemy RFID okazują się narzędziem wszechstronnym, znalazły również zastosowanie w Kędzierzyńsko-Kozielskim Parku Przemysłowym, gdzie MasterID wdrożył je jako system kontroli dostępu. Tym samym system RFID odpowiada za kontrolę dostępu, został również zintegrowany z wjazdowymi szlabanami (otrzymanie specjalnej karty/znacznika umożliwia automatyczne podnoszenie się szlabanu), wykrywanie kradzieży, etc. W tym systemie połączono hybrydowo trzy technologie RFID:  RTLS, UHF oraz HF. 

Ostatnio firma znalazła również sposób na kradzieże w hotelach, przystosowując w tym celu swój bazujący na technologii fal radiowych system.

„Byliśmy zaskoczeni skalą problemu, a jeszcze bardziej tym, że nikt nie podejmuje się próby jego rozwiązania. Znając możliwości technologii RFID i rozpoznając specyfikę działania hoteli opracowaliśmy autorski system, który może skutecznie ograniczyć, a nawet całkowicie wyeliminować wynoszenie wyposażenia z hotelu przez nieuczciwych gości.” – wyjaśnia Krzysztof Skoroniak, partner w MasterID.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama