reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com
Technologie |

Zmiany w Normie IPC/WHMA-A-620

Weszła w życie nowa rewizja normy IPC/WHMA-A-620 o oznaczeniu porządkowym „D”. Jest już dostępna w języku polskim – informuje RENEX.

Normy IPC to tworzone przez stowarzyszenie o tej samej nazwie (ang. Association Connecting Electronics Industries) standardy zawierające wymagania m.in. dla projektowania, montażu i naprawy pakietów elektronicznych oraz montażu kabli i wiązek przewodów. Normy są stosowane przez zamawiających i wykonawców na całym świecie dla ułatwienia komunikacji w zakresie oczekiwanej jakości wykonania produktu. Norma IPC/WHMA-A-620 o tytule „Wymagania i akceptacje dla montażu kabli i wiązek przewodów” – znana powszechnie jako „620-tka” jest jednym z najważniejszych standardów stosowanych we współczesnej produkcji wiązek kablowych. Obejmuje m.in. kryteria w zakresie przygotowania, lutowania i crimpowania przewodu, połączeń IDC, zgrzewania ultradźwiękowego, splotów przewodów, montażu złącza, wtryskiwania/zalewania, pomiaru zestawów kablowych i przewodów, znakowania/etykietowania, połączeń kabli współosiowych i dwuosiowych, zabezpieczania i ekranowania wiązek przewodów, montażu końcowego wyrobu oraz testów elektrycznych i mechanicznych. Istotne zmiany, które pojawiły się w wymaganiach rewizji D normy IPC/WHMA-A-620 dotyczą m.in.
  • Stanu docelowego (ang. target condition) – zrezygnowano z kryteriów dla stanu docelowego, co oznacza, iż obecnie znajdziemy kryteria dla stanu dopuszczalnego, wskaźnika procesu, wady, stanów łączonych czy warunków nieokreślonych,
  • wprowadzono kryteria dla maksymalnych limitów zanieczyszczeń wsadu lutowniczego,
  • uzupełniono wymagania dla zakończeń zagniatanych (crimpowanych) o kryteria w zakresie stosowania osłon termokurczliwych,
  • zaktualizowano wytyczne w zakresie połączeń IDC,
  • wprowadzono nowe kryteria dla wtryskiwania/zalewania w elastycznych taśmach zasilających,
  • zaktualizowano i rozszerzono kryteria dla montażu wyrobu końcowego,
  • zrezygnowano z publikacji kryteriów dla połączeń owijanych bez lutowania kierując ewentualnych zainteresowanych do standardu MIL-STD-1130.
Z pozostałymi zmianami, które się pojawiły w nowej rewizji będzie można zapoznać się w trakcie organizowanego w maju 2021 szkolenia otwartego z tej normy, które odbędzie się w siedzibie firmy RENEX we Włocławku. Wydana właśnie przez Stowarzyszenie IPC polska wersja rewizji D, podobnie jak jej wszystkie poprzednie wersje, została przetłumaczona we współpracy z kadrą RENEX Electronics Education Center, czyli autoryzowanym centrum szkoleniowym IPC w Europie Centralno-Wschodniej. RENEX EEC jest autoryzowanym dystrybutorem materiałów IPC.

reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama