reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 27 października 2017

Tygodniowy przegląd wiadomości

Kończy się kolejny tydzień, ale i do końca roku coraz bliżej, więc Gartner publikuje 10 trendów technologicznych na 2018 rok. Z kolei polska firma Multiprojekt Automatyka realizuje ciekawy projekt robotyczny.

Polska:

Multiprojekt Automatyka opracowuje innowacyjne roboty. Etteplan wynajmuje kolejne biura. W październiku odbyła się pierwsza w Warszawie operacja robotem Da Vinci. Ponad 105 mln PLN na inwestycje dla pomorskich firm. Sebastian Kulczyk zainwestował w Hyperloop One. DISKUS utworzy centrum badań i rozwoju. A na koniec całkiem poważne rozważania, czy Polska może stać się liderem produkcji pojazdów elektrycznych.

Świat:

Do końca roku ewidentnie coraz bliżej, mamy więc artykuł o 10 trendach technologicznych na rok 2018 według Gartnera. LG opowiada o swojej strategii OLED-owej. Bosch otworzył campus IT w Stuttgart-Feuerbach. Tesla coraz bliżej fabryki w Chinach. Szwedzki Northvolt wybrał lokalizację fabryki baterii. Jak zwykle donosimy o nowych przejęciach w branży. Zacznijmy od Delphi, które kupuje nuTonomy. W kolejną spółkę inwestuje też Boeing. Natomiast Cisco przejmuje BroadSoft. I wreszcie przejęcie Powerby Proxi przez Apple, które rzadko zdradza szczegóły, a standardowy komentarz w sprawie akwizycji brzmi następująco: „Apple od czasu do czasu kupuje niewielkie firmy technologiczne, ale zazwyczaj nie omawiamy naszych celów i planów”.

Technologie:

Elastyczne, przezroczyste wyświetlacze OLED. Intel wspiera ONNX. Wejście inżyniera w świat IoT – krótki czas tworzenia prototypu. Mobilna platforma Snapdragon 636 już niedługo.
reklama
April 25 2022 14:34 V20.5.16-2