reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 27 października 2017

Polski miliarder inwestuje w Hyperloop One

Sebastian Kulczyk, podobnie jak brytyjski miliarder Richard Branson, uwierzył w potencjał superszybkiego transportu i zainwestował w spółkę Hyperloop One.
W październiku tego roku należąca do Richarda Bransona Grupa Virgin postawiła na innowacyjne technologie Hyperloop One. Spółka zmieniła wtedy nazwę na Virgin Hyperloop One.

Jak donoszą „Business Insider Polska” oraz „Puls Biznesu”, także polski miliarder Sebastian Kulczyk wierzy w przyszłość Hyperloop i wyłożył na ten cel kilka lub kilkanaście milionów dolarów (w zależności od źródła).

Hyperloop to idea super nowoczesnego transportu zbiorowego. Hyperloop ma wykorzystywać zjawisko lewitacji magnetycznej, a kapsuła z pasażerami ma się poruszać w specjalnym tunelu, w którym zostanie obniżone ciśnienie, co pozwoli na podróżowanie z prędkością nawet 1200 kilometrów na godzinę przy zachowaniu niewielkich kosztów transportu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2