reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt Przemysł elektroniczny | 23 października 2017

Szwedzki Northvolt wybrał lokalizację fabryki baterii

Nowoczesna fabryka baterii do samochodów elektrycznych powstanie w szwedzkim Skellefteå, natomiast ośrodek badawczo-rozwojowy w Västerås.
Northvolt jesienią tego roku ogłosił plany budowy najnowocześniejszej i największej w Europie fabryki baterii litowo-jonowych. Budowa ma się rozpocząć w drugiej połowie 2018 roku, a produkcja – w 2020 roku. Pełne moce produkcyjne na poziomie 32 GWh rocznie fabryka ma osiągnąć w 2023 roku.

Northvolt podkreśla, że ma to być najbardziej „zielona” fabryka na świecie, o minimalnym poziomie emisji gazów cieplarnianych i wysokim stopniu recyklingu. Inwestycja szwedzkiej firmy ma być kolejną cegiełką, która przyczyni się do przejścia Europy na energię odnawialną.

W procesie wyboru siedziby Northvolt wziął po uwagę 8 lokalizacji w Szwecji oraz 2 w Finlandii. Optymalnym rozwiązaniem okazało się rozdzielenie działalności na produkcję w Skellefteå oraz badania i rozwój w Västerås. W fabryce ma pracować 2-2,5 tys. osób, natomiast w ośrodku B+R: 300-400 osób.
Partnerem przedsięwzięcia jest firma ABB, która wesprze projekt w zakresie automatyki przemysłowej.


© Northvolt

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1