reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch Przemysł elektroniczny | 25 października 2017

Bosch otworzył campus IT w Stuttgart-Feuerbach

W nowym campusie, zlokalizowanym w Stuttgart-Feuerbach, Grupa Bosch otworzyła centrum kompetencji, które będzie koordynować światową działalność Bosch w obszarze IT.
Około 2 000 z 7 500 pracowników działu będzie pracować w ultranowoczesnym campusie, który ma wspierać przyspieszenie transformacji firmy Bosch w przedsiębiorstwo IoT – podkreśla firma w komunikacie. – Produkty komunikujące się przez internet i usługi oparte na bazach danych mają coraz większy udział w rozwoju przedsiębiorstwa. Odpowiednio zmienia się także rola naszego działu IT. O ile wcześniej chodziło głównie o rozbudowę infrastruktury IT, wsparcie użytkowników oraz dostawę sprzętu, o tyle teraz dział coraz silniej koncentruje się na rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie IT i programowania – mówi prof. dr Stefan Asenkerschbaumer, zastępca prezesa zarządu spółki Robert Bosch GmbH, odpowiedzialny za IT. – Campus jest naszym nowym centralnym hubem rozwoju cyfrowych modeli biznesowych. Łączy on najlepsze cechy obu światów Bosch: produkty i know-how działającego od dziesiątków lat koncernu technologicznego zostaną wzbogacone dzięki dynamice młodego zespołu IT.

Transformacja działu IT Bosch: szybsza realizacja projektów, krótsze terminy wprowadzania rozwiązań na rynek. – Nasza działalność IT przestaje być jedynie składnikiem kosztów, a staje się jedną z kluczowych kompetencji. Oprogramowanie stanowi integralną część produktu i towarzyszących mu usług – wyjaśnia dr Elmar Pritsch, CIO i szef działu IT w spółce Robert Bosch GmbH. Celem Bosch jest zintegrowanie w sieci każdego produktu i oferowanie szerokiej gamy związanych z tym usług w terminie do 2020 roku. Aby usprawnić ten proces, każdy sektor przedsiębiorstwa będzie realizował swoje zadania w obszarze cyfryzacji za pośrednictwem specjalnie utworzonego stanowiska Business Chief Digital Officer. Osoba na tym stanowisku wspólnie z partnerami z działu Bosch IT będzie inicjowała nowe, innowacyjne projekty, które następnie będą wdrażane przez połączone zespoły działające na całym świecie. Tak bliska współpraca IT i działów branżowych przyczyni się do jeszcze szybszego rozwijania i wprowadzania na rynek modeli biznesowych opartych na bazach danych.

Pięciopiętrowy campus został wykończony zgodnie ze sprawdzoną w innych lokalizacjach Bosch koncepcją „Inspiring Working Conditions (IWC)“. Oznacza to kreatywnie zaprojektowaną otwartą przestrzeń biurową z wydzielonymi częściami do pracy zespołowej i indywidualnej, oraz miejsca do wymiany opinii i przestrzeń do wypoczynku.

- Już w recepcji campusu widać, że wszystko tutaj kręci się wokół bitów i bajtów: ogromny ekran z liczbami, danymi i faktami na temat IT w firmie Bosch oraz 128 interaktywnych miniekranów i eksponatów pozwala lepiej zrozumieć, nad jakimi innowacjami wspólnie z kolegami z sektorów Bosch pracują nasi eksperci w dziedzinie IT i oprogramowania – informuje Bosch. Podczas pracy nad projektami mają oni do dyspozycji tzw. studio UX (User Experience). Razem z klientami i użytkownikami można tutaj – już we wczesnej fazie projektu – na podstawie prototypów ocenić, czy opracowane rozwiązanie idzie we właściwym kierunku. Stoi za tym szczególnie popularna w świecie IT metoda opracowywania innowacji o nazwie Design Thinking, która obejmuje dogłębne zrozumienie życzeń klientów w ramach kreatywnych i uporządkowanych procesów, szybkie generowanie wielu pomysłów i testowanie proponowanych rozwiązań wraz z ich późniejszymi użytkownikami.

W nowym campusie IT Bosch zainwestował poważne środki w wyposażenie stanowisk pracy, w tym wysokiej klasy notebooki i smartfony, narzędzia konferencyjne i narzędzia Desk Sharing, takie jak Skype for Business, oraz kompletną infrastrukturę telekomunikacyjną, która ułatwia pracę zespołom, niezależnie od działu, miejsca i czasu pracy.

Rozbudowa działu IT Bosch w Warszawie

Cyfrowa transformacja Grupy Bosch jest widoczna również w Warszawskim Centrum Kompetencyjnym IT, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy dwukrotnie powiększyło swoją załogę ekspertów IT. Ponad 200 osób pracuje tutaj nad rozwiązaniami unowocześniającymi biznes i produkcję, min. Industry 4.0, e-commerce, PLM oraz systemami klasy ERP (SAP). Nowe warszawskie biuro, otwarte we wrześniu 2017 roku, również jest przykładem realizacji koncepcji „Inspiring Working Conditions (IWC)”.© Bosch

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1