reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 26 października 2017

DISKUS utworzy centrum badań i rozwoju

Firma uruchomi centrum B+R, w którym prowadzone będą badania związane z usuwaniem danych zapisanych na nośnikach magnetycznych oraz nośnikach z pamięcią flash.
"Uruchomienie laboratorium badawczo - rozwojowego w firmie DISKUS Polska Sp. z o.o." to temat projektu unijnego realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020, Działanie 1.2 Badania i innowacje w przedsiębiorstwach, Poddziałanie 1.2.2 Infrastruktura badawczo - rozwojowa przedsiębiorstw. Całkowita wartość przedsięwzięcia to blisko 2 mln PLN, z czego dofinansowanie wynosi niemal 890 tys. PLN.

- Przy aktywnym wsparciu funduszy Unii Europejskiej, nasza firma zamierza rozwinąć działalność badawczo-rozwojową, poprzez uruchomienie nowego laboratorium w budynku zlokalizowanym w centrum Wieliczki – informuje firma w komunikacie. W wymiarze inwestycyjnym projekt obejmuje:
  • wykonanie prac adaptacyjnych oraz instalacyjnych,
  • zakup wyspecjalizowanej aparatury pomiarowej do laboratorium.
DISKUS Polska zamierza także zwiększyć potencjał kadry badawczo-rozwojowej oraz wprowadzi zmiany organizacyjne w firmie.

DISKUS Polska od lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową, a potrzeba utworzenia własnego centrum wynika z sukcesywnego i dynamicznego procesu rozwoju – podkreśla spółka. Głównym celem projektu jest podniesienie konkurencyjności poprzez rozwinięcie działu badań i rozwoju oraz stworzenie możliwości wprowadzenia na rynek nowych innowacyjnych rozwiązań, które będą opracowywane w ramach własnych prac badawczo-rozwojowych. Firma nie tylko zamierza przygotować, wyposażyć i uruchomić laboratorium, ale nawiązać stałą współpracę z Instytutem Technologii Elektronowej.

DISKUS Polska to firma IT, której działalność składa się z trzech podstawowych filarów: Security – usługi kasowania danych z nośników magnetycznych, Data Center – dostarczanie rozwiązań do centrów danych oraz Storage – rozwiązania z zakresu archiwizacji danych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2