reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delphi Przemysł elektroniczny | 25 października 2017

Delphi przejmie nuTonomy

Firma Delphi podpisała umowę dotyczącą przejęcia start-upu nuTonomy zajmującego się technologiami autonomicznej jazdy.
Cena zakupu to 450 mln USD, transakcja ma zostać zamknięta jeszcze przed końcem tego roku. Dzięki przejęciu Delphi będzie prowadził działalność w obszarze technologii autonomicznej jazdy w Bostonie, Pittsburgu, Singapurze, Santa Monica i Dolinie Krzemowej. Kwatera główna nuTonomy poozstanie w Bostonie, gdzie obie firmy prowadzą obecnie pilotażowe programy z zakresu zautomatyzowanych systemów transportowych typu „mobilność na żądanie” AMoD (ang. Autonomous Mobility-on-Demand). Dzięki połączonym wysiłkom obu firm, do końca tego roku po drogach trzech kontynentów będzie jeździło 60 autonomicznych samochodów Delphi.

- Naszą misją od zawsze była znacząca poprawa bezpieczeństwa, wydajności i dostępności transportu na świecie – powiedział Karl Iagnemma, współzałożyciel i CEO nuTonomy. Iagnemma dodał, że współpraca z Delphi przybliża firmę do osiągnięcia postawionych celów.

nTonomy powstało w 2013 roku. Firma rozwija rozwiązania software’owe na potrzeby autonomicznej jazdy. Dzięki transakcji przejęcie, do liczącego około 100 osób zespołu Delphi zajmującego się autonomiczną jazdą dołączy ponad 100 pracowników nuTonomy, z czego 70 to inżynierowie i naukowcy.

A na koniec krótki filmik od Delphi na temat AMoD (w języku angielskim).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1