reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© boeing Przemysł elektroniczny | 23 października 2017

Boeing inwestuje w kolejną spółkę

Boeing ogłosił inwestycję w spółkę Near Earth Autonomy zajmującą się technologiami autonomicznego lotu.
To pierwsza inwestycja Boeing HorizonX Ventures w technologie autonomiczne od czasu powołania podmiotu w kwietniu tego roku. Near Earth Autonomy to spółka spin-off Instytutu Robotyki przy Carnegie Mellon University, specjalizująca się w oprogramowaniu oraz technologiach sensorowych, które umożliwiają samolotom inspekcję i mapowanie terenu oraz infrastruktury, a także autonomiczny transport ładunków. Spółka opracowuje rozwiązania zarówno dla pojazdów ziemnych, jak i samolotów.

Boeing oraz Near Earth Autonomy ogłosiły również partnerstwo, którego celem jest rozwój produktów i aplikacji przeznaczonych na nowe rynki, np. miejskiej mobilności – czytamy w komunikacie.

Wcześniej w tym miesiącu Boeing poinformował, że zamierza przejąć firmę Aurora Flight Sciences Corporation, specjalizującą się w autonomicznych systemach dla lotnictwa.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1