reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 08 września 2017

Tygodniowy przegląd wiadomości

Wakacje się skończyły, co widać wyraźnie m.in. dzięki lawinie ciekawych newsów. W tym tygodniu dominowały wieści ze spółek zbrojeniowych, a to za sprawą trwającego MSPO.

Polska:

Starion Poland wybuduje halę w Tarnobrzeskiej SSE. APS Energia uruchomiła nową linię montażu SMT. SatRevolution finalizuje prace nad autorską platformą satelitarną. VIGO WE Innovation inwestuje w spółkę laserową. Współpraca 3City Electronics i Kontron. Apator podpisał umowę z Energą Operator. I wreszcie garść wiadomości płynących z MSPO. Dużo do zakomunikowania miała Polska Grupa Zbrojeniowa, która wraz z Exatel uruchomiła nową spółkę, oraz zawarła kilka nowych umów, w tym kontrakt PCO SA z Inspektoratem Uzbrojenia. Warto również wspomnieć o dokumentach podpisanych przez Thales z WZE i ITWL oraz o 20 mln PLN dla ZM Tarnów. Z kolei Grupa WB dostarczy drony dla Ukrainy. Grupa opublikowała też niedawno skonsolidowany raport półroczny.

Świat:

United Technologies przejmuje Rockwell Collins. IBM i MIT będą wspólnie prowadzić przełomowe badania nad sztuczną inteligencją. Leoni rozwija produkcję w Indiach. Murata jest już właścicielem biznesu baterii Sony. KK Wind Solutions przejmuje biznes produkcji szaf sterowniczych włoskiej spółki. PC ze Snapdragonem jeszcze w tym roku.

Technologie:

AI w mobilnych procesorach Huawei. Wydajność projektów dla urządzeń IoT. Sensory dla motoryzacji – dojrzały, lecz wciąż dynamiczny rynek. Rdzenie Folkor od Qualcommu, stworzone z myślą o chmurze.
reklama
reklama
April 15 2021 09:56 V18.15.43-2