reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© United Technologies Przemysł elektroniczny | 05 września 2017

United Technologies przejmuje Rockwell Collins

Wczoraj, 4 września, firmy podpisały porozumienie, zgodnie z którym, United Technologies przejmie Rockwell Coillins płacąc 140 USD za akcję. Wartość transakcji to 30 mld USD.
Dzięki temu połączeniu na rynku lotniczym powstanie niezwykle silny gracz, z ofertą przeznaczoną zarówno dla klientów cywilnych, jak i wojskowych. Finalizacja przejęcia planowana jest na trzeci kwartał 2018 roku, po uzyskaniu zgody akcjonariuszy oraz odpowiednich organów antymonopolowych. Cena sprzedaży uwzględnia dług firmy Rockwell Collins w wysokości około 7 mld USD.

United Technologies zapowiedział, że zamierza połączyć swój biznes lotniczy z Rockwell Collins, tworząc nowy podmiot o nazwie Collins Aerospace Systems. Szefem tej spółki zostanie obecny CEO Rockwell, Kelly Ortberg.

Według prognoz na 2017 roku przychody Rockwell Collins przekroczą 8 mld USD. Z kolei sprzedaż United Technologies w bieżącym roku ma wynieść 67-68 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2