reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© United Technologies Przemysł elektroniczny | 05 września 2017

United Technologies przejmuje Rockwell Collins

Wczoraj, 4 września, firmy podpisały porozumienie, zgodnie z którym, United Technologies przejmie Rockwell Coillins płacąc 140 USD za akcję. Wartość transakcji to 30 mld USD.
Dzięki temu połączeniu na rynku lotniczym powstanie niezwykle silny gracz, z ofertą przeznaczoną zarówno dla klientów cywilnych, jak i wojskowych. Finalizacja przejęcia planowana jest na trzeci kwartał 2018 roku, po uzyskaniu zgody akcjonariuszy oraz odpowiednich organów antymonopolowych. Cena sprzedaży uwzględnia dług firmy Rockwell Collins w wysokości około 7 mld USD.

United Technologies zapowiedział, że zamierza połączyć swój biznes lotniczy z Rockwell Collins, tworząc nowy podmiot o nazwie Collins Aerospace Systems. Szefem tej spółki zostanie obecny CEO Rockwell, Kelly Ortberg.

Według prognoz na 2017 roku przychody Rockwell Collins przekroczą 8 mld USD. Z kolei sprzedaż United Technologies w bieżącym roku ma wynieść 67-68 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-2