reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 05 września 2017

20 mln PLN dla ZM Tarnów

Agencja Rozwoju Przemysłu udzieliła Zakładom Mechanicznym Tarnów SA z Grupy PGZ 20 mln zł pożyczki na okres do końca 2026 roku.

Umowa pomiędzy ARP a Zakładami Mechanicznymi Tarnów została podpisana 1 września 2017 roku. Dzięki pożyczce Zakłady Mechaniczne Tarnów będą mogły sfinalizować inwestycję w rozwój firmy o wartości 25,9 mln zł, z czego 20 mln zł (77%) pochodzi z finansowania udzielonego przez ARP.
Pozyskane przez ZM Tarnów finansowanie zostanie przeznaczone na zakup maszyn i urządzeń oraz modernizację budynków, co przyczyni się do zwiększenia potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa.
Celem przedsięwzięcia jest doposażenie istniejącego parku maszynowego oraz modernizacja nieruchomości. Część działań polegających na zakupie centrum obróbczego, tokarskiego czy frezarskiego, a także remoncie budynków i budowli zrealizowano już w roku 2016. Dodatkowe finansowanie zostanie przeznaczone na zakup maszyn i urządzeń, w większości sterowanych komputerowo (CNC), takich jak: tokarki, frezarki, wiertarko-frezarka, piec komorowy, honownica, obrabiarka, wytaczarka, znakowarka laserowa, a także remont nieruchomości. – Kredyty są podstawowym produktem bankowym, wspomagającym przemysł. To różnego rodzaju kredyty wpływały na stały rozwój rynku. System kredytowania przedsiębiorstw pozwolił na dokonanie postępu technicznego. Odkąd jestem prezesem każde pieniądze traktuję jako inwestycję. Bardzo jestem zadowolony, że Agencja Rozwoju Przemysłu widzi w nas poważnego i zaufanego partnera. Każdą złotówkę Zakłady Mechaniczne Tarnów zainwestują w rozwój parku maszyn co będzie miało wpływ na rozwój całej Polskiej Grupy Zbrojeniowej – powiedział prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów SA Henryk Łabędź. Początki działalności Zakładów Mechanicznych Tarnów SA sięgają 1917 r. Od roku 2015 ZMT jest członkiem Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), skupiającej ponad 60 firm sektora zbrojeniowego. Spółka jest podmiotem zaliczanym do przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla obronności. Podstawowymi produktami spółki jest broń przeciwlotnicza i karabiny maszynowe. Źródło: PGZ
reklama
reklama
September 21 2020 11:08 V18.10.12-2