reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Biznes | 05 września 2017

Murata – Sony: finalizacja transakcji

Z dniem 1 września 2017 roku Murata przejęła dział baterii firmy Sony. Nowy właściciel zamierza mocno rozwinąć ten biznes.
Firma Murata została właścicielką 100% udziałów w należącej do Sony spółce zajmującej się produkcją baterii. Wartość transakcji to około 156 mln USD.

Nowy właściciel biznesu baterii zamierza przeznaczyć na rozwój tej działalności około 450 mln USD – informuje Nikkei Asian Review. Pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na modernizację fabryk w Singapurze oraz chińskim Wuxi. Murata, oprócz wspomnianych zakładów produkcyjnych oraz dwóch fabryk w Japonii, przejmie też około 8,5 tys. pracowników Sony.

Celem Muraty jest znaczne zwiększenie udziałów w rynku baterii do smartfonów i tabletów, z obecnych 15% do 20-30%. Japońska spółka chce być głównym dostawcą dla największych producentów smartfonów, w tym dla Apple’a.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2