reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 07 września 2017

SatRevolution finalizuje prace nad autorską platformą satelitarną

Wrocławska spółka SatRevolution kończy prace nad własną platformą satelitarną (ang. satellite bus) – bazą satelity, dostarczającą jego podstawowe funkcje.

Platforma satelitarna to autorski projekt SatRevolution. Składa się z konstrukcji nośnej, modułu zasilania i nawigacji oraz podstawowego modułu do komunikacji, który służy do przesyłania komend. Polecenia te odpowiadają za sterowanie satelitą (np. zmianę orbity), włączanie i wyłączanie poszczególnych modułów czy transmisję danych o stanie urządzenia – takich jak jego temperatura czy aktywność paneli słonecznych.
Konstrukcja, nad którą pracuje SatRevolution stanowi element pierwszego polskiego satelity komercyjnego – Światowida. Wrocławska spółka przetestuje kosmiczne maszyny na orbicie w 2018 r.
Dodatkowo w platformie można zamontować ładunek, który definiuje funkcjonalność satelity. Na przykład jeśli ma on służyć do komunikacji, ładunkiem będą anteny i moduł komunikacji. W przypadku satelity obserwacyjnego ładunkiem będzie kamera, teleskop lub obiektyw oraz moduł służący do wysłania pozyskanych danych na Ziemię. Konstrukcję można łatwo zmodyfikować w celu dopasowania do wybranego ładunku. - Aktualnie kończymy pracę nad naszą platformą satelitarną i przechodzimy w fazę testów. Konstrukcję wykorzystamy w Światowidzie, a następnie przy tworzeniu kolejnych satelitów. Planujemy również sprzedaż urządzeń – zarówno bezpośrednio jak i przez dystrybutorów z branży kosmicznej – mówi Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel wrocławskiej firmy SatRevolution SA. Platforma projektu SatRevolution dedykowana jest nanosatelitom o wymiarach od 10x10x10 cm do 10x10x30 cm. Konstrukcja jest zgodna ze standardem cubesat, co pozwoli na montowanie modułów również innych producentów.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 12 2020 12:15 V18.6.4-1