reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 08 września 2017

IBM i MIT będą prowadzić przełomowe badania nad sztuczną inteligencją

IBM oraz MIT ogłosiły, że będą wspólnie prowadziły prace nad rozwojem sztucznej inteligencji, czego efektem będzie m.in. wspólne laboratorium MIT-IBM Watson AI.
IBM zainwestuje 240 mln USD w ciągu dziesięciu lat w MIT-IBM Watson AI Lab, którego partnerem będzie Massachusetts Institute of Technology. W nowej jednostce będą prowadzone badania podstawowe nad sztuczną inteligencją, przyspieszające rozwój oraz odblokowujące potencjał AI. Celem współpracy będzie rozwój sprzętu, oprogramowania i algorytmów związanych z uczeniem maszynowym i pokrewnymi obszarami. Badacze będą też pracować na rzecz zwiększenia oddziaływania sztucznej inteligencji na różne sektory przemysłu, takie jak opieka zdrowotna czy cyberbezpieczeństwo oraz analizować wpływ ekonomiczny i etyczny AI na społeczeństwo.

MIT-IBM Watson Lab to jak dotąd największa i najdłuższa współpraca realizowana w obszarze sztucznej inteligencji pomiędzy nauką a przemysłem – podkreśla IBM w komunikacie. W pracach weźmie udział 100 naukowców zajmujących się tą dziedziną, którzy będą ściśle współpracować z Research Lab firmy IBM w Cambridge, w stanie Massachusetts.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1