reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 08 września 2017

IBM i MIT będą prowadzić przełomowe badania nad sztuczną inteligencją

IBM oraz MIT ogłosiły, że będą wspólnie prowadziły prace nad rozwojem sztucznej inteligencji, czego efektem będzie m.in. wspólne laboratorium MIT-IBM Watson AI.
IBM zainwestuje 240 mln USD w ciągu dziesięciu lat w MIT-IBM Watson AI Lab, którego partnerem będzie Massachusetts Institute of Technology. W nowej jednostce będą prowadzone badania podstawowe nad sztuczną inteligencją, przyspieszające rozwój oraz odblokowujące potencjał AI. Celem współpracy będzie rozwój sprzętu, oprogramowania i algorytmów związanych z uczeniem maszynowym i pokrewnymi obszarami. Badacze będą też pracować na rzecz zwiększenia oddziaływania sztucznej inteligencji na różne sektory przemysłu, takie jak opieka zdrowotna czy cyberbezpieczeństwo oraz analizować wpływ ekonomiczny i etyczny AI na społeczeństwo.

MIT-IBM Watson Lab to jak dotąd największa i najdłuższa współpraca realizowana w obszarze sztucznej inteligencji pomiędzy nauką a przemysłem – podkreśla IBM w komunikacie. W pracach weźmie udział 100 naukowców zajmujących się tą dziedziną, którzy będą ściśle współpracować z Research Lab firmy IBM w Cambridge, w stanie Massachusetts.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1