reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayUnsplash Przemysł elektroniczny | 07 września 2017

Thales – dwie umowy z polskimi podmiotami

Thales podpisał list intencyjny z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych (ITWL) oraz porozumienie z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi SA (WZE).

Współpraca Thales z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych ma dotyczyć modernizacji śmigłowca Mi-24, natomiast porozumienie z Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi SA – produkcji w Polsce krytycznych podzespołów radarów ThalesGround Master 200. Dokumenty podpisano podczas trwającego w Kielcach 25. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.
- Mamy zamiar współpracować wykorzystując polską myśl techniczną, doświadczenia, potencjał naukowy Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych oraz zaplecze techniczne Wojskowych Zakładów Elektronicznych - powiedział w rozmowie z PAP dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju biznesu w firmie Thales Polska Marcin Czępiński.
W ramach współpracy z instytutem wykorzystane zostaną doświadczenia techniczne ITWL zaimplementowanych na platformie PZL W3 Głuszec. - Chcemy przygotować dla polskiego odbiorcy, Ministerstwa Obrony Narodowej propozycję modernizacji śmigłowca Mi-24. Z naszej strony głównym elementem tej modernizacji będzie system niekierowanych rakiet indukcyjnych kalibru 68 mm. Niekierowanych, ale niezwykle celnych - zaznaczył. Przypomniał, że w ubiegłym roku Thales podpisał list intencyjny z PGZ i zakładami Mesko dotyczący współpracy przy produkcji tych rakiet. - Mamy nadzieję, że te rakiety będą w przyszłości wykorzystywane przy uzbrojeniu śmigłowca Mi-24 - podkreślił Czępiński. - To jest dosyć ciekawa inicjatywa o tyle, że jest otwarta. My oferujemy nasz system i zapraszamy wszystkich innych dostawców uzbrojenia komplementarnego z naszym uzbrojeniem by do nas dołączyli. Jak najbardziej zapraszamy również PGZ - dodał. Umowa z WZE SA stanowi rozwinięcie współpracy między Thales a PGZ, przy wykorzystaniu potencjału i kompetencji wojskowych zakładów w dziedzinie podzespołów elektronicznych i testów anteny. Planowane jest ustanowienie produkcji w WZE podzespołów nadajników wysokiej mocy tzw. „oktopaki” dla radarów sprzedawanych w Polsce. Porozumienie pozwala również włączyć polskie zdolności produkcyjne na potrzeby dostaw radarów poza granicami kraju. Thales to międzynarodowa grupa dostarczająca systemy i produkty wykorzystywane zarówno w transporcie lądowym, lotnictwie jak i przemyśle obronnym, sektorze bezpieczeństwa oraz kosmonautyce. W Polsce działa od 1992 roku i zatrudnia ponad 280 pracowników. Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych jest instytutem badawczym nadzorowanym przez MON. Misją Instytutu jest naukowo-badawcze wspomaganie eksploatacji techniki lotniczej. WZE SA, to wiodący podmiot segmentu elektroniki specjalnej PGZ. Firma ma kompetencje w zakresie radiolokacji, rakietowej obrony przeciwlotniczej i walki elektronicznej.
reklama
reklama
September 21 2020 11:08 V18.10.12-2