reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu Northvolt wmurował kamień węgielny pod fabrykę w Gdańsku, a Bosch przechodzi z produkcji pilotażowej układów SiC na dużą skalę. Zapraszamy do wiadomości.

Polska:

Northvolt rozpoczął budowę fabryki w Gdańsku. Sonel zaprezentował nową strategię. Relpol przygotowuje się już do przeniesienia produkcji. Mercor przejmie udziały w Elmech-ASE. PIT-RADWAR z umową na radary. Creotech zwiększa udział w programie PIAST. Politechnika Łódzka nawiązała współpracę z producentem maszyn elektrycznych. ABB i Politechnika Krakowska – nowy wymiar współpracy. Politechnika Wrocławska dołącza do grona partnerów akademickich Łukasiewicza.

Świat:

Bosch rusza z masową produkcją układów SiC. Flex sfinalizował przejęcie Anord Mardix. Molex kupił technologię złączy bezprzewodowych firmy Keyssa. EOI Pioneer zwiększy produkcję w USA. Intel wprowadzi Mobileye na giełdę. Micron uruchomi nowe centrum projektowania. Intel przejmuje Screenovate. Taiyo Yuden wybuduje fabrykę w Chinach. Mercedes-Benz inwestuje w akumulatory z elektrolitem stałym. Półprzewodnikowe partnerstwo Stellantis i Foxconnu. BMW zabezpiecza dostawy chipów. Nissan rozbuduje infrastrukturę do ładowania aut elektrycznych. Sektor foundry ma za sobą 9. z rzędu kwartał wzrostów. Producenci z branży motoryzacyjnej zajmą się projektowaniem chipów.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1