reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Creotech zwiększa o kilka milionów udział w programie PIAST

Zgodnie z podpisanym właśnie aneksem, Creotech Instruments zrealizuje część zadań w satelitarnym projekcie PIAST przypisanych wcześniej do Centrum Badań Kosmicznych.

Projekt PIAST ma na celu dostarczenie i przetestowanie na orbicie konstelacji małych satelitów przeznaczonych dla celów wojskowego rozpoznania obrazowego.
Creotech Instruments SA podpisał aneks do umowy konsorcjum realizującego projekt pt. „Nanosatelitarna konstelacja optoelektronicznego rozpoznania obrazowego PIAST (Polish ImAging SaTellites)”, którego liderem jest Wojskowa Akademia Techniczna, a odbiorcą Ministerstwo Obrony Narodowej za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programu Szafir. Zadania ujęte w aneksie dotyczą dostarczenia kluczowego systemu satelity, jakim jest system orientacji orbitalnej i w przestrzeni (AOCS). Jednocześnie udział Creotechu w projekcie ulegnie zwiększeniu z kwoty 21,78 mln PLN do 28,43 mln PLN (wzrost o 30,49%). Dodatkowy budżet projektu po stronie spółki wynosi 6,64 mln PLN, przy czym wartość finansowania przyznanego z NCBiR wyniesie ok. 92,2%. Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od kwietnia 2021 roku do marca 2025 roku. Creotech podkreśla, że projekt „Nanosatelitarna konstelacja optoelektronicznego rozpoznania obrazowego PIAST (Polish ImAging SaTellites)” jest jednym z kluczowych technologicznych projektów realizowanych przez spółkę oraz istotnym ze względu na końcowego użytkownika systemu, którym jest Ministerstwo Obrony Narodowej. Zawarty aneks pozwala na sfinansowanie wypracowania przez Creotech know-how w kluczowym obszarze systemów satelitarnych i jest zgodny ze strategią spółki.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama