reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nissan
Przemysł elektroniczny |

Nissan rozbudowuje infrastrukturę do ładowania aut

Nissan nawiązał współpracę z dostawcami systemów do ładowania pojazdów elektrycznych, firmami Allego i E.ON.

Współpraca strategiczna Nissana z Allegro i E.ON ma na celu modernizację i zwiększenie dostępności punktów szybkiego ładowania oferowanych przez sieć dealerów Nissana w Europie.
Nissan przyspiesza elektryfikację i w kooperacji z europejską siecią dealerów chce rozbudować dostępną dla właścicieli pojazdów elektrycznych infrastrukturę do szybkiego ładowania na 18 rynkach regionu. Program ma objąć 70% sieci dealerskiej do 2024 roku. Allego i E.ON dostarczą infrastrukturę umożliwiającą instalację w salonach Nissana punktów szybkiego ładowania CCS i CHAdeMO DC o mocy 24 kW i 50 kW.
Zgodnie z programem Nissan Ambition 2030 – nową długofalową wizją firmy, która zakłada przede wszystkim zwiększanie możliwości w zakresie mobilności – w ciągu najbliższych 10 lat Nissan przyspieszy działania na rzecz elektryfikacji wprowadzając na rynek 23 nowe modele z napędem zelektryfikowanym, w tym 15 pojazdów całkowicie elektrycznych, dążąc do osiągnięcia poziomu elektryfikacji przekraczającego 50% w skali globalnej do roku obrotowego 2030. Nissan zamierza też wprowadzić na rynek akumulatory ze stałym elektrolitem (ASSB – all-solid-state batteries) do roku obrotowego 2028, aby osiągnąć równowagę kosztową pomiędzy samochodami elektrycznymi i benzynowymi – informuje firma. Co więcej, Nissan ogłosił wartą miliard funtów inwestycję w hub pojazdów elektrycznych w zakładzie produkcyjnym w Sunderland w Wielkiej Brytanii, gdzie powstanie ekosystem produkcji EV, łączący pojazdy elektryczne, energetykę odnawialną i wytwarzanie akumulatorów.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama