reklama
© Pixabay
Biznes |

MERCOR przejmie udziały w ELMECH-ASE

Magazyny energii, które MERCOR wyprodukuje wspólnie z Elmech-ASE, pozwolą na optymalizację zakupu energii z sieci i zarządzanie własnymi zasobami energii z OZE – informuje MERCOR.

Grupa MERCOR, specjalista z branży zabezpieczeń przeciwpożarowych, 7 grudnia 2021 r. podpisała umowę nabycia, od Grupy Technologicznej ASE, 25% udziałów w spółce ELMECH-ASE Sp. z o.o. rozwijającej technologię inteligentnego zarządzania energią na bazie produkowanych magazynów energii.
Docelowo, w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego spółki, Grupa MERCOR będzie posiadać łącznie 50% udziałów w ELMECH-ASE Sp. z o.o.
Wartość transakcji wyniesie łącznie 5,2 mln PLN, w tym 3,1 mln PLN Grupa przeznaczy na objęcie udziałów i 2,1 mln PLN na udzielenie pożyczki spółce. Rozwijane przez ELMECH-ASE magazyny energii zapewnią Grupie i jej klientom zwiększanie efektywności energetycznej i tym samym stabilność energetyczną – czytamy w komunikacie. Magazyny energii ELMECH-ASE tworzone wspólnie z MERCOR SA współpracują z instalacjami OZE, z ładowarkami samochodowymi (EV), pracują w taryfie szczyt/ poza szczytem, stabilizują zasilanie i zasilanie awaryjne. – Magazyny energii, które będziemy produkować wspólnie z Elmech-ASE pod indywidualne zamówienia firm pozwolą na optymalizację zakupu energii z sieci i zarządzanie własnymi zasobami energii z OZE. To konkretne oszczędności i bezpieczeństwo energetyczne. Opierając się na wiedzy naszych inżynierów, synergiach produktowych i bazie klientów możemy wspólnie w pełni wykorzystać możliwości rynkowe – mówi Krzysztof Krempeć, prezes zarządu MERCOR SA. – Magazyny energii są podstawą dalszego rozwoju nowoczesnej energetyki rozproszonej opartej na odnawialnych źródłach energii, pozwalając na pełne wykorzystanie ich możliwości pod kątem optymalizacji kosztów energii elektrycznej, przychodów z jej produkcji i sprzedaży. Ponadto są ważnym czynnikiem ochrony środowiska, poprzez redukcję emisji CO2 i ochrony zasobów naturalnych. Współpraca z firmą Mercor pozwoli na pełne wykorzystanie synergii firm i rozwój tego produktu z korzyścią dla użytkowników – mówi Arkadiusz Marat, prezes zarządu ELMECH-ASE Sp. z o.o. Transakcja wpisuje się w strategię Grupy MERCOR na lata 2020-2023 i przyjęty przez Grupę program zrównoważonego rozwoju. Produkty ELMECH-ASE Grupa Mercor wykorzysta także do wsparcia zarządzaniem swoimi systemami.
ELMECH-ASE Sp. z o.o. ma ponad 30-letnie doświadczenie w zakresie projektowania i produkcji elektroniki oraz energoelektroniki dla lekkiego i ciężkiego przemysłu, rynku morskiego, energetyki, wojska, lotnictwa, kolei i przemysłu stoczniowego oraz spożywczego. Spółka oferuje urządzenia służące do poprawy jakości energii elektrycznej zarówno dla konkretnych odbiorników, jak i całych fragmentów sieci zasilającej i opracowuje własne konstrukcje dla zasilania gwarantowanego, konwersji energii, ładowania, nadzoru i zarządzania bateriami akumulatorów oraz poprawy jakości energii. W tym roku spółka uruchamia laboratorium magazynów energii na terenie Kampusu Technologicznego Automatic Systems Engineering. Elmech-ASE Sp. z o. należy do Grupy Technologicznej ASE („Automatic Systems Engineering” Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku). Notowany od 2007 roku na GPW Mercor działa w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Na ofertę składają się: systemy oddymiania, odprowadzania ciepła i doświetleń dachowych, systemy wentylacji pożarowej oraz zabezpieczenia ogniochronne konstrukcji budowlanych. Większość asortymentu wytwarzana jest na indywidualne zamówienie klienta.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2