reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© snehitdesign dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Amerykańska Federalna Komisja Handlu mówi stop największemu przejęciu w branży chipów, a w Polsce producent oświetlenia do pojazdów zwiększy moce zakładu. Zapraszamy do przeglądu wiadomości.

Polska:

Aspöck Automotive Poland zwiększy produkcję. Amica odbudowała już zapasy, Niemcy i Skandynawia mocnymi rynkami w Q4. Łódzki producent rowerów elektrycznych przejmuje Volt Scooters. W Apatorze nastąpiła zmiana prezesa. Jest też już wyrok w sprawie pozwu spółki Pysense. Co więcej, oferta spółki na gazomierze została wybrana przez PSG. Sonel utworzy spółkę w Singapurze. Dwie nowe wiadomości ma Creotech Instruments, który rozszerzył kontrakt z ESA oraz osiągnął kamień milowy w projekcie EagleEye. Dronehub rusza z lotami testowymi nad miastem. RADMOR rozwinie nowe europejskie waveformy. Stena Recykling przeznaczy 100 mln PLN na inwestycje w Polsce. Pandemia nie zachwiała pozycją polskich fabryk telewizorów. Łódzcy naukowcy opracowali prototyp ekranu OLED z elektrodą grafenową. Prawie 900 mln PLN na dotacje do infrastruktury ładowania aut elektrycznych.

Świat:

Amerykanie chcą zablokować przejęcie Arm przez Nvidię. Xiaomi wyprodukuje w Pekinie 300 tys. elektrycznych aut rocznie. Bosch zainwestuje 74 mln EUR w rozwój działalności w Meksyku. JAPCC dołącza do ICAPE Group jako ICAPE Netherlands. Etteplan ma partnera strategicznego w branży druku 3D. Exeger zbuduje drugą fabrykę ogniw słonecznych w Szwecji. Amphenol kupuje Halo Technology. Incap Slovakia zainstaluje nową maszynę. Ericsson i Porsche wdrożą sieć 5G w fabryce w Niemczech. Fundusz Platinum Alfa inwestuje w projekt medtech. Rynek chipów odnotuje rekordowy od ponad dekady wzrost. Rekordy spodziewane są też w europejskim sektorze dystrybucji półprzewodników.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama