reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Etteplan ma partnera strategicznego w branży druku 3D

Freemelt i Etteplan nawiązują strategiczne partnerstwo w dziedzinie druku 3D, aby wspólnie opracować nadchodzącą przemysłową drukarkę 3D firmy Freemelt.

Według firmy inżynierskiej Etteplan, drukowanie przyrostowe to jedna z najważniejszych technologii przyszłości. Celem partnerstwa z Freemelt jest zapewnianie możliwości druku 3D firmom produkcyjnym na całym świecie.
Partnerstwo łączy możliwości szwedzkiego Freemelt w zakresie projektowania i budowy drukarek 3D oraz możliwości Etteplan w obszarach inżynierii i tworzenia oprogramowania. Ma również na celu wspólne działania handlowe w branży produkcji addytywnej (AM – additive manufacturing) – czytamy w komunikacie. – Dzięki strategicznemu partnerstwu będziemy mogli zwiększyć oferowaną klientom wartość, zapewniając nie tylko wiodące urządzenia do wytwarzania przyrostowego, ale także, wraz z Etteplan, procesy przemysłowe i rozwiązania fabryczne – mówi Ulric Ljungblad, dyrektor generalny Freemelt. – Etteplan zidentyfikował AM jako jedną z najważniejszych technologii przyszłości i zamierzamy kontynuować budowę naszych możliwości w tym zakresie – komentuje Riku Riikonen, starszy wiceprezes ds. rozwiązań inżynieryjnych Ettelplan, dodając, że bliska współpraca z Feemelt otwiera możliwości pogłębiania wiedzy w dziedzinie produkcji przyrostowej. W ramach partnerstwa Freemelt i Etteplan wspólnie zajmują się opracowaniem i uprzemysłowieniem kolejnej drukarki 3D do metalu firmy Freemelt. Freemelt specjalizuje się w druku 3D z metalu w oparciu o technologię Electron Beam Powder Bed Fusion (E-PBF). Nowa drukarka będzie projektowana na potrzeby zastosowań przemysłowych. Rola Etteplan w projekcie rozwojowym obejmuje dostarczanie zespołów projektowych działających w różnych obszarach wiedzy specjalistycznej, takich jak oprogramowanie, mechanika, elektryka, bezpieczeństwo i dokumentacja. Współpraca przekształci się, obejmując inżynierię produkcji, wsparcie produktu i inżynierię aplikacji dla produktów AM.
Firma inżynierska Etteplan specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu urządzeń przemysłowych i maszyn, w oprogramowaniu i systemach wbudowanych, a także tworzeniu dokumentacji technicznej. W 2020 roku Etteplan osiągnął obroty w wysokości około 260 mln EUR. Firma zatrudnia obecnie ponad 3600 specjalistów w Finlandii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Polsce, Danii i Chinach. Akcje Etteplan są notowane na giełdzie Nasdaq Helsinki.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama