reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexander fediachov dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Creotech osiągnął kamień milowy w projekcie EagleEye

Creotech Instruments poinformował, że zakończono przegląd projektu, tzw. Preliminary Design Review („PDR”), który jest jednym z trzech głównych przeglądów w procesie projektowania i budowy satelitów.

Zakończenie przeglądu PDR pozwala na przejście projektu do kolejnej fazy, a tym samym istotną redukcję ryzyka technologicznego projektu – podkreśla Creotech.
Zarząd spółki Creotech Instruments SA informuje, że 26 listopada 2021 roku osiągnięto kamień milowy w programie budowy satelity obserwacyjnego EagleEye, planowanego do umieszczenia na orbicie okołoziemskiej w 2023 roku. Kamieniem tym jest zakończenie przeglądu projektu tzw. Preliminary Design Review („PDR”), który stanowi jeden z trzech głównych przeglądów w procesie projektowania i budowy satelitów obok tzw. Critical Design Review i Flight Readiness Review – czytamy w komunikacie. Przeglądy te prowadzone są w oparciu o niezależnych zewnętrznych ekspertów (w przypadku projektu EagleEye są to m.in. byli pracownicy Europejskiej Agencji Kosmicznej i NASA). Zakończenie przeglądu PDR pozwala na przejście projektu do kolejnej fazy, a tym samym istotną redukcję ryzyka technologicznego projektu. O zakończeniu kolejnych przeglądów zarząd Creotech Instruments poinformuje w formie odrębnego raportu bieżącego. – Projekt realizacji misji obserwacyjnej EagleEye jest pierwszym projektem, w którym główny produkt spółki, jakim jest platforma HyperSat zostanie podniesiony na najwyższy poziom gotowości technologicznej TRL9 i uzyska tzw. space heritage, tym samym stanie się pełnowartościowym produktem rynkowym – podkreśla Creotech. Satelita obserwacyjny EagleEye ma zostać umieszczony na orbicie okołoziemskiej w 2023 roku. Za realizację projektu EagleEye odpowiadają trzy podmioty polskiego sektora kosmicznego – Creotech Instruments SA (lider przedsięwzięcia), Scanway Sp. z o.o. oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN, które w 2020 roku uzyskały finansowanie tego przedsięwzięcia. Budżet programu EagleEye wynosi około 40 mln PLN.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2