reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony bolan dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

Samsung ogłosił lokalizację nowej fabryki chipów, Ericsson przejmuje firmę chmurową, a VIGO System kupił reaktor epitaksjalny – oto co m.in. zdarzyło się w tym tygodniu. Zapraszamy do przeglądu wiadomości!

Polska:

VIGO System podwoi moce produkcyjne materiałów półprzewodnikowych. Pierwsi klienci przetestują perowskitowe etykiety firmy Saule. InPost we współpracy z GreenWay buduje stacje ładowania. Valeo Siemens eAutomotive otworzył zakład w Czechowicach-Dziedzicach. Partnerstwo LG Energy Solution Wrocław i Politechniki Wrocławskiej. Triggo rusza z pilotażem w Singapurze. Robot polskiej firmy zaproponuje i zmiesza drinka. W tym tygodniu publikowaliśmy też kilka kolejnych podsumowań wyników po trzecim kwartale: Amica zwiększyła przychody, ale w dół poszły zyski. XTPL widzi już efekty komercjalizacji swojej technologii. Sonel zwiększył przychody i stawia na solidny rozwój na rynkach zagranicznych.

Świat:

Samsung wybrał lokalizację wartej 17 mld USD fabryki chipów. GlobalFoundries i Ford porozumiały się w sprawie dostaw chipów. ICAPE Group rozwija działalność w Szwecji. Ericsson kupi firmę chmurową Vonage za 6,2 mld USD. Porsche rozwija biznes rowerów elektrycznych. Volvo Cars inwestuje w startup rozwijający technologie optyczne. IONITY inwestuje ponad 700 mln EUR w stacje ładowania. W Nowym Sadzie powstaje jedna z największych fabryk Continentala. Nowe przejęcie w branży dystrybucji komponentów. Nilar zwalnia w Szwecji. Niemiecka firma EMS sięga za Atlantyk. Qualcomm przejmuje Clay AIR. Nawet 8 mln aut nie zostanie wyprodukowanych z powodu braku chipów. Produkcja smartfonów ma w 2022 r. wrócić do poziomów sprzed pandemii. Przychody z rynku pamięci NAND Flash w górę o 15% kw/kw.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama