reklama
reklama
© Samsung
Przemysł elektroniczny |

Samsung wybrał lokalizację wartej 17 mld USD fabryki chipów

Taylor w stanie Teksas w USA – to właśnie tam powstanie najnowsza fabryka półprzewodników koreańskiego producenta Samsung Electronics.

Nowa fabryka ma produkować układy scalone wykonane w zaawansowanych technologiach procesowych do zastosowań w obszarach takich jak mobilność, 5G, obliczenia o wysokiej wydajności (HPC) i sztuczna inteligencja (AI) – informuje firma w komunikacie.
– Dzięki większym mocom produkcyjnym będziemy w stanie lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów i przyczyniać się do stabilności globalnego łańcucha dostaw półprzewodników – komentuje Kinam Kim, wiceprezes i dyrektor generalny działu rozwiązań urządzeń elektronicznych Samsung. Kinam Kim dodaje, że firma, która świętuje już 25-lecie produkcji półprzewodników w USA, jest dumna z tego, że zapewnia nowe miejsca pracy oraz wspiera szkolenia i rozwój talentów. Dzięki najnowszej inwestycji Samsung ma utworzyć bezpośrednio ponad 2000 miejsc pracy w obszarze zaawansowanych technologii i tysiące powiązanych miejsc pracy po pełnym uruchomieniu nowego obiektu. Prace konstrukcyjne przy zakładzie ruszą w pierwszej połowie 2022 r., a docelowo obiekt będzie gotowy do pracy w drugiej połowie 2024 r. Zakład w Taylor zajmie ponad 5 milionów m kw. i ma służyć jako kluczowa lokalizacja produkcji półprzewodników Samsunga wraz z najnowszą linią produkcyjną w Pyeongtaek w Korei Południowej. Projekt, którego wartość szacowana jest na 17 mld USD i obejmuje budynki, maszyny i sprzęt, będzie największą inwestycją dokonaną przez firmę Samsung w Stanach Zjednoczonych. Tym samym łączne inwestycje Samsunga w Stanach Zjednoczonych od rozpoczęcia tu działalności w 1978 roku, wyniosą ponad 47 mld USD. Firma zatrudnia obecnie ponad 20 000 pracowników w USA. Obiekt będzie drugą fabryką chipów Samsunga w Teksasie, po zakładzie w Austin, który znajduje się około 25 km na południowy-zachód od Taylor, dzięki czemu zakłady będą mogły współdzielić zasoby i infrastrukturę. O wyborze lokalizacji nowej inwestycji zadecydowały m.in. takie czynniki, jak lokalny ekosystem półprzewodników, stabilna infrastruktura, wsparcie władz lokalnych i możliwości rozwoju społeczności – wymienia Samsung.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2