reklama
reklama
© LG Energy Solution Wroclaw
Przemysł elektroniczny |

Partnerstwo LG Energy Solution Wrocław i Politechniki Wrocławskiej

Umowa o współpracy pomiędzy producentem baterii do aut elektrycznych a polską uczelnią to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wyspecjalizowaną kadrę w sektorze elektromobilności oraz rozwój prowadzonych projektów.

Powstały w 2016 roku LG Energy Solution Wrocław jest największym producentem baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych w Europie. Znajdujący się w Biskupicach Podgórnych zakład zatrudnia blisko 10 tys. pracowników i zajmuje powierzchnię ok. 100 hektarów, dzięki czemu jest jednym z kluczowych pracodawców w regionie. Powstała w 1945 roku Politechnika Wrocławska jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Polsce, kształcącą wykwalifikowanych w wielu dziedzinach specjalistów. Widząc potencjał aktualnie prowadzonych projektów i badań, LG Energy Solution Wrocław i Politechnika Wrocławska zawarły umowę o współpracy, która będzie obowiązywała przez 5 lat. – Polska stała się europejskim liderem produkcji baterii litowo-jonowych, w czym olbrzymi udział ma LG Energy Solution Wrocław, największy producent w Europie. Olbrzymi potencjał branży automotive zauważyła również Politechnika Wrocławska, która w tym roku akademickim na Wydziale Elektrycznym uruchomiła nowy kierunek studiów – Elektromobilność – czytamy w komunikacie. Umowa ramowa o współpracy LG Energy Solution Wrocław i Politechniki Wrocławskiej dotyczy m.in. realizacji przedsięwzięć o charakterze naukowym, prowadzenia działań badawczo-rozwojowych oraz odbywania praktyk i stażów studenckich. Dodatkowo umowa zakłada możliwość współtworzenia programów nauczania i obejmowania patronatem wybranych kierunków studiów. Przedstawiciele obydwu stron zgodnie twierdzą, że wspólne działanie wszystkim przyniesie wymierne korzyści, również dla całego regionu. – Mamy najnowocześniejsze technologie i wyznaczamy trendy w elektromobilności. Dzięki temu jesteśmy atrakcyjnym partnerem. Cieszymy się z nawiązanej współpracy, ponieważ będziemy pomagać w szkoleniu wykwalifikowanej kadry i zwiększaniu umiejętności specjalistów kształcących się we Wrocławiu – mówi Piotr Blachura, dyrektor HR w LG Energy Solution Wrocław. Podobnego zdania są przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej. – Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca w zakresie prowadzenia prac badawczych, innowacyjnych projektów i ich późniejszego wdrażania sprawi, że cała branża będzie postępowała jeszcze bardziej dynamicznie. Jest to szansa dla wszystkich, a zwłaszcza dla Dolnego Śląska – opowiada prof. dr hab. inż. Dariusz Łydżba, Prorektor ds. Współpracy Politechniki Wrocławskiej. fot.: od lewej Piotr Blachura i Dariusz Łydżba
Spółka © LG Energy Solution Wrocław – pierwotnie pod nazwą LG Chem Wrocław Energy – powstała w 2016 roku, wtedy również rozpoczęto budowę fabryki baterii. Ich produkcja ruszyła w drugiej połowie 2017 roku. Podwrocławski zakład pod względem technologicznym jest wyjątkowym miejscem – podobne oddziały grupy LG Energy Solution działają jedynie w Chinach, Korei Południowej oraz Stanach Zjednoczonych. Wśród klientów spółki znajdują się takie marki motoryzacyjne jak m.in.: Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche czy Volkswagen.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-2