reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© qualcomm
Biznes |

Qualcomm przejmuje Clay AIR

Qualcomm wzmacnia technologie XR, przejmując od Corum firmę Clay AIR, specjalistę od zastosowania sztucznej inteligencji w śledzeniu dłoni i rozpoznawaniu gestów.

Qualcomm dodaje do portfolio precyzyjną, energooszczędną i działającą na różnych urządzeniach technologię Clay AIR oraz zespół wysokiej klasy ekspertów z obszarów wizji komputerowej, projektowania interakcji i uczenia maszynowego – czytamy w komunikacie. – Qualcomm i Clay AIR kierują się wspólną wizją zapewnienia użytkownikom i programistom płynnego i wydajnego środowiska metaverse, a przejęcie Clay AIR wzmacnia kompletny zestaw technologii XR firmy Qualcomm Technologies, wśród których śledzenie dłoni i rozpoznawanie gestów to podstawa – wyjaśnia Thomas Amilen, dyrektor generalny i założyciel Clay AIR.
Clay AIR opracował technologię niezależnego od sprzętu śledzenia dłoni, która umożliwia dostawcom sprzętu i oprogramowania oferowanie użytkownikom wciągających i naturalnych interakcji z zasobami cyfrowymi lub wirtualnymi. Technologia śledzenia dłoni Clay AIR jest wynikiem ponad 10 lat badań nad sztuczną inteligencją, wizją komputerową i doświadczeniem użytkownika. W ciągu ostatnich 5 lat Clay AIR nawiązała współpracę z niektórymi z największych producentów OEM w celu komercjalizacji nowej warstwy interaktywności, opracowując rozwiązania programowe z takimi gigantami, jak: Qualcomm, Lenovo, Bose, Renault, Faurecia czy Nreal. Corum Group działa w usługach fuzji i przejęć, specjalizując się w obsłudze sprzedawców oprogramowania i powiązanych firm technologicznych na całym świecie. Firma zrealizowała w ciągu ostatnich 36 lat transakcje fuzji i przejęć oprogramowania o wartości ponad 10 mld USD.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-2
reklama
reklama