reklama
reklama
reklama
© tigerlily173 pixabay Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu pisaliśmy o olbrzymich planach inwestycyjnych Intela w Europie, a na rodzimym rynku m.in. o projektach Unisystemu i CM International.

Polska:

Unisystem zakończył budowę. 2loop Tech, specjalista od recyklingu OZE, zaoferuje akcje. Farada i Phoenix Systems opracują system autopilota dronów. CM International zainwestuje w strefie, z budową rusza jeszcze we wrześniu. EPP rozbuduje fabrykę. Analogiczne plany ma lubelski NOYEN. Holo4Med chce pozyskać do 2,5 mln PLN w kampanii crowdfundingowej. Enika zrealizuje duży projekt dla firmy Tramwaje Warszawskie. Polska Grupa Zbrojeniowa z nowymi kontraktami. AC SA ma umowę w Algierii. Zortrax podpisał umowę ze swoją spółką zależną. ML System z 26,2% wzrostem przychodów w I półroczu.

Świat:

Intel chce zainwestować 80 mld EUR w Europie. Darekon przejął szwedzkiego producenta kontraktowego elektroniki. HANZA rozwija działalność w Finlandii. Note UK dodał nową linię produkcyjną. Murata przejmuje Eta Wireless. Valmet Automotive zakończył rozbudowę w Salo. Producent z branży medycznej będzie zatrudniał na Litwie. Miasto w Teksasie kusi Samsunga ulgami w podatkach. OnTo Technology i Johnson Matthey partnerami w zakresie recyklingu. Ford kończy produkcję aut w Indiach. Brak półprzewodników wyhamował branżę motoryzacyjną. Sprzedaż chipów w lipcu w górę o 29% r/r.
reklama
reklama
January 25 2023 00:30 V20.12.1-1