reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Specjalista od recyklingu OZE zaoferuje akcje

2loop Tech SA, polska firma badawczo-wdrożeniowa zajmująca się bezodpadowym recyklingiem paneli PV, przeprowadzi ofertę publiczną w ramach pre-IPO.

To pierwsza w Polsce oferta akcji spółki zajmującej się recyklingiem paneli fotowoltaicznych i łopat turbin wiatrowych. Zapisy na akcje serii B potrwają od 15 do 29 września lub do wyczerpania dostępnych akcji.
Obecnie 2loop Tech prowadzi prace w celu uruchomienia w podtoruńskich Czaplach linii bezodpadowego recyklingu paneli PV o pełnej mocy przemysłowej. Docelowo spółka zamierza także udzielać licencji na budowę linii do bezodpadowego recyklingu paneli PV oraz rozwijać badania nad efektywnym recyklingiem łopat turbin wiatrowych.
– W ramach pre-IPO chcemy pozyskać niecałe 4,3 mln PLN, co pozwoli nam poszerzyć zakres prowadzonych badań, przygotować nowe wnioski patentowe oraz rozpocząć komercjalizację wyników badań w kraju i zagranicą – tłumaczy dr Grzegorz Kujawski, przewodniczący rady nadzorczej 2loop Tech SA. – Zainteresowanie ze strony rynku naszą technologią jest ogromne. Już teraz mamy podpisanych kilka listów intencyjnych z firmami zajmującymi się dostarczaniem i montażem systemów energii odnawialnych, w tym m.in. z ESOLEO, z którą docelowo chcielibyśmy zbudować zakład recyklingu paneli PV – mówi Kujawski. 2loopTech SA zajmuje się opracowaniem i wdrażaniem technologii bezodpadowego recyklingu instalacji energetycznych wykorzystywanych w energetyce odnawialnej, w tym paneli PV oraz łopat turbin wiatrowych. W kwietniu tego roku firma zawiązała konsorcjum z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie w celu rozwijania badań nad recyklingiem paneli PV. Co więcej, 2loop Tech współpracuje z Uniwersytetem Technicznym w Ostrawie, a pod koniec sierpnia złożył w Urzędzie Patentowym RP pierwszy w Polsce wniosek o patent dotyczący bezodpadowego przetwarzania instalacji PV. Na rozpatrzenie czeka również wniosek złożony przez 2loop Tech w NCBiR o dofinansowanie badań na łączną kwotę około 5 mln PLN. Pod koniec 2021 roku spółka planuje debiut na NewConnect. – Strategia spółki zakłada ciągłe doskonalenie naszej technologii recyklingu instalacji PV. Badania, które prowadzimy są jednymi z najbardziej zaawansowanych w Europie i pozwolą na efektywny ekonomicznie i środowiskowo recykling m.in. paneli PV – mówi Marcin Karbowniczek, prezes zarządu 2loop Tech SA. Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) szacuje wartość rynku przeróbki paneli PV, jeśli surowce użyte do ich produkcji będą podlegały pełnemu recyklingowi, na 15 mld USD. Według Agencji, do 2050 roku w efekcie wymiany instalacji fotowoltaicznych, powstanie rynek surowców wtórnych szacowany na 78 mln ton.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2