reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© CM International
Przemysł elektroniczny |

Producent urządzeń medycyny estetycznej wybuduje halę

CM International SA za blisko 7,5 mln PLN zwiększy zdolności produkcyjne istniejącego przedsiębiorstwa w Wilczycach w gminie Długołęka.

CM International rozbuduje istniejące powierzchnie produkcyjno-magazynowe na terenie przyległym do obecnego budynku firmy w Wilczycach, zakupi nowe maszyny i urządzenia oraz doinwestuje dział badawczo-rozwojowy. 

Firma otrzymała właśnie decyzję o wsparciu inwestycji ze strony Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" i, zgodnie z zasadami udzielonego wsparcia publicznego, otrzyma zwrot do 45% wartości poniesionych kosztów, tj. do kwoty 3,4 mln PLN. 

W poprzednich latach CM International znacząco zwiększył przychody również dzięki realizacji zleceń zewnętrznych. Składały się na nie zarówno prace projektowe, badawczo-rozwojowe oraz produkcja dwóch niezależnych produktów do użytku domowego.

CM International produkuje urządzenia nowej generacji do zabiegów kosmetycznych. Planowana rozbudowa rozbudowa wpisana jest w strategię rozwoju firmy na lata 2021-2026. 

– Ze względu na planowane rozpoczęcie produkcji nowych urządzeń, będzie to powierzchnia głównie produkcyjno-magazynowa. CM International zamierza zakończyć rozbudowę w 2022 roku. Spółka posiada pozwolenie na rozbudowę istniejącego budynku o dodatkowe 1100 m kw. – czytamy w opisie strategii firmy. 

Plany CM International na najbliższe lata zakładają także powiększenie portfolio o nową linię urządzeń, m.in. medyczny laser diodowy do usuwania owłosienia, IPL z szerokim spektrum fal świetlnych o różnej długości do usuwania owłosienia, fotoodmładzania i zmniejszania przebarwień oraz plazmę do zabiegów blefaroplastyki. Nad nowymi projektami pracują specjaliści działu badawczo-rozwojowego firmy, którzy świadczą także usługi dla firm zewnętrznych, co – jak zauważa CM International – ma istotny wpływ na zwiększanie przychodów. 


 
CM International powstała w 2011 roku, od 2019 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect. CM International działa na rynku medycyny estetycznej, skupiając się na projektowaniu, rozwijaniu, produkcji i dystrybucji urządzeń wykorzystywanych podczas zabiegów kosmetycznych. Urządzenia oferowane przez spółkę są tworzone w oparciu o własny software i hardware, wykorzystując autorskie technologie. 

CM International posiada partnerów biznesowych w kilkudziesięciu krajach Europy, Afryki i Azji, m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Algierii, Maroku, Wietnamie, Libanie, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Emiratach Arabskich czy Indiach. 

W kolejnych latach spółka planuje rozpoczęcie prac nad uzyskaniem certyfikacji FDA, która umożliwi wprowadzenie produktów na rynek Stanów Zjednoczonych. 

Przychody spółki za pierwsze półrocze 2021 roku wyniosły 13,27 mln PLN i są na tym etapie najwyższe w dotychczasowej historii (9,5 mln PLN w 1H2020). Zysk netto za pierwsze półrocze 2021 roku wyniósł 2,48 mln PLN, czyli przeszło dwukrotnie więcej niż 1,11 mln PLN, jakie na tym etapie spółka wykazywała w roku poprzednim.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama