reklama
reklama
reklama
© Darekon Biznes |

Darekon przejął szwedzkiego producenta kontraktowego elektroniki

Darekon 6 września podpisał umowę przejęcia całego kapitału zakładowego szwedzkiej firmy IHAAB Component Systems AB z siedzibą w Sztokholmie.

Ogłoszone przejęcie to cześć planowanej przez Darekon strategii ekspansji międzynarodowej – informuje fińskie przedsiębiorstwo. Transakcja obejmuje spółki zależne: SMD Production AB i Kelab Systems AB. SMD Production AB i jej siostrzana firma Kelab Systems AB oferują kontraktową produkcję elektroniki. Specjalizują się w wytwarzaniu sprzętu medycznego i elektroniki przemysłowej. Obroty firmy wynoszą około 40 mln SEK (około 4,65 mln USD), a ponad 20 zatrudnionych w niej osób pracuje na powierzchni 1000 m kw. zakładu w Sztokholmie. Firma będzie prowadziła działalność na dotychczasowych zasadach, a właściciel i dyrektor generalny Peter Strömgren będzie przez jakiś czas nadal pełnił funkcję dyrektora generalnego. Działalność przejętej spółki oraz współpraca z pozostałymi zakładami Darekonu będzie rozwijana w perspektywie długoterminowej. – Rynek szwedzki jest dla nas interesujący. Dzięki przejęciu poprawi się nasza wiedza na jego temat i dowiemy się więcej na przykład o lokalnych dostawcach. Wierzymy w branżę i chcemy iść naprzód. To przejęcie stanowi doskonałe wsparcie dla naszej długoterminowej strategii wzrostu – podsumowuje dyrektor generalny Darekonu, Kai Orpo.
Oy Darekon Sp. z oo jest kontraktowym producentem wyrobów medycznych i elektroniki przemysłowej. Darekon powstał w 1985 roku, firma ma zakłady w Haapavesi, Klaukkala, Savonlinna w Finlandii i w Gdańsku w Polsce. Obroty firmy w 2020 roku wyniosły 53 mln EUR euro, a liczba pracowników to ponad 300.
reklama
reklama
January 25 2023 00:30 V20.12.1-2