reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vladimir majkic dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu koreańska firma SK IE Technology zapowiedziała kolejne olbrzymie inwestycje w Polsce. Z kolei polski IPT Fiber wyprodukuje innowacyjne światłowody na Lubelszczyźnie.

Polska:

Rekordowe inwestycje SK IE Technology: firma wyda prawie miliard dolarów w Polsce. VIGO System ma dofinansowanie na innowacyjny projekt. Creotech Instruments zamierza pozyskać 2,5 mln EUR z emisji akcji. Netrix przeznaczy 21,7 mln PLN na rozwój inteligentnych technologii. IPT Fiber będzie produkował światłowody nowej generacji na Lubelszczyźnie. Pierwsza polska bioniczna proteza stopy w drodze po 4 mln PLN. APS Energia po trudnym roku ogłosi nową strategię. easyCALL.pl i SatRevolution ustaliły podstawowe warunki przejęcia. Grupa Amica podsumowuje rok. Apanet Green System podpisał umowę na dostawy za ponad milion złotych. Grupa PGNiG zainwestowała w producenta systemów cyberbezpieczeństwa. SENER Polska dostarczył modele mechanizmów do misji, która zbada koronę Słońca. Inteligentne buty z grantem NCBR. Huawei angażuje się w rozwoju klastrów energii w Polsce.

Świat:

TSMC zainwestuje 100 mld USD w rozwój mocy produkcyjnych. Xiaomi wchodzi w biznes elektrycznych samochodów. Intel utworzy 1600 miejsc pracy w Irlandii. Nowi właściciele zakładu Leoni w Stolberg utrzymają ponad 160 etatów. Ericsson otworzył laboratorium 5G w Kanadzie. Wise Road kupuje Magnachip. Elmatica ma nowych partnerów produkcyjnych. Pożar w fabryce Renesas wyrządził większe szkody niż oceniano początkowo. Powerchip Semiconductor rusza z budową nowej fabryki. Mercedes rozwija działalność akumulatorową w fabryce w Hedelfingen. Braki chipów dają się we znaki już nie tylko producentom aut, ale i lodówek.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama