reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Przemysł elektroniczny |

Intel utworzy 1600 miejsc pracy w Irlandii

Przyspieszanie inwestycji w Europie i wspieranie starań UE, aby 20% najnowocześniejszych chipów na świecie było wytwarzanych lokalnie – oto ambicje Intela związane ze strategią IDM 2.0. Jednym z elementów planu jest rozwój produkcji w Irlandii.

Inwestycja ma na celu wprowadzenie najnowszej generacji technologii procesowej 7 nm i rozszerzenie działalności produkcyjnej w regionie. Będzie również napędzać wzrost gospodarczy: Intel utworzy 1600 stałych miejsc pracy w sektorze zaawansowanych technologii, a ponad 5000 etatów powstanie w sektorze budowlanym.
Dyrektor generalny Intela Pat Gelsinger przedstawił w ubiegłym tygodniu wizję rozwoju firmy IDM 2.0, która ma otworzyć Intelowi drogę do przywództwa w innowacjach technologicznych. Kluczowa w tym modelu ma być produkcja chipów – czytamy w komentarzu Eamonna Sinnotta, wiceprezesa Intela ds. produkcji i operacji oraz dyrektora generalnego Intel Ireland. – Zaawansowana produkcja na dużą skalę Intela opiera się na globalnej działalności, a Europa od ponad 30 lat odgrywa kluczową rolę w naszej historii produkcji. Przyspieszamy inwestycje w Europie i wspieramy ambicję UE, aby 20% najnowocześniejszych chipów na świecie było produkowanych lokalnie – stwierdza Eamonn Sinnott. Intel zatrudnia w Europie ponad 10 tys. pracowników, którzy zajmują się różnorodną działalnością, od R&D do produkcji w oddziałach w Irlandii, Niemczech, Polsce, Francji i wielu innych krajach. – Od 1989 roku zainwestowaliśmy 15 mld USD w moce produkcyjne w Europie, dzięki czemu Intel jest jedną z największych i najbardziej zaawansowanych firm produkujących półprzewodniki w regionie. Jednak nie zamierzamy na tym poprzestać. Dążąc do ponad dwukrotnego podwojenia powierzchni produkcyjnej firmy Intel w Irlandii i Europie w latach 2019-2021 przeznaczymy na ekspansję dodatkowych 7 mld USD – informuje dyrektor Intel Ireland. Sinnott dodaje, że pojawią się kolejne możliwości rozwoju w regionie. Tak jak wcześniej zapowiadał Pat Gelsinger, Intel w ciągu roku ogłosi następne inwestycje, które mają wesprzeć biznes foundry firmy w Europie i USA oraz innych globalnych lokalizacjach. Przypomnijmy, że szef Intela ogłosił plan utworzenia nowej jednostki biznesowej – Intel Foundry Services (IFS) w ramach dążeń do zostania głównym dostawcą usług foundry w USA i Europie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1