reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photographerlondon dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 września 2018

Tygodniowy przegląd wiadomości

W tym tygodniu zachęcamy szczególnie do lektury wywiadu ze specjalistą ds. IoT firmy Comarch. Poza tym , jak zawsze, piszemy o nowych inwestycjach, projektach, przejęcia i wielu innych tematach.

Polska:

Comarch: „Rewolucja IoT jest nieunikniona”. VIGO System podpisał umowę z „ojcem polskiego grafenu”. Darekon zainwestował w park maszynowy zakładu w Polsce. Niemiecki fundusz ponownie zainwestuje w XTPL. Luxon LED ma nowego inwestora. Wbudowano kamień węgielny pod budowę zakładu Autoliv. Rewolucyjna metoda białostockich naukowców opatentowana w USA. Politechnika Warszawska we flagowym europejskim projekcie grafenowym. Sonel poprawił rentowność. Mera Systemy z kontraktem na rynku austriackim. Zapraszamy też do uczestnictwa w Evertiq Expo Kraków, podczas którego swój wykład przedstawi ekspert firmy Unisystem.

Świat:

Firmy Toshiba i WD zainaugurowały działalność nowej fabryki. America II przejmuje Advanced MP Technology. Partnerstwo NXP i Hitachi w branży motoryzacji. ITEN zwiększa moce produkcyjne. Pierwszy chip Ampere już na rynku. Hella otworzyła nową fabrykę na Litwie.

Technologie:

DSRC – technologia komunikacji między pojazdami. Mniejsze zużycie energii w sensorach dzięki diamentom.
reklama
July 15 2021 08:57 V18.20.2-1