reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ampere Computing Przemysł elektroniczny | 19 września 2018

Pierwszy chip Ampere już na rynku

Start-up założony przez byłą prezydent Intela, Renee James, przedstawił swój pierwszy chip przeznaczony na potrzeby centrów danych.
Ampere to półprzewodnikowy start-up fabless, którego celem jest opracowywanie układów scalonych przeznaczonych dla centrów danych, ale opartych o architekturę standardowo stosowaną w układach mobilnych. Dzisiaj Ampere poinformowało, że dostępna jest pierwsza generacja 64-bitowych procesorów ARM8-A. Wersja 32 rdzeniowa kosztuje 850 USD, a 16-rdzeniowa – 550 USD.

Ampere przy okazji ogłosiło partnerstwo z Lenovo – chiński producent oraz kilka firm ODM wybrało już procesory Ampere eMAG. Założony przez Renee James start-up zamierza też w 2019 roku zaprezentować następną generację produktów zaprojektowaną do produkcji w procesie 7 nm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 11:45 V11.5.4-1