reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EvertiqExpo Przemysł elektroniczny | 18 września 2018

Wykład Unisystem na Evertiq Expo Kraków

Coraz bliżej do Evertiq Expo Kraków, czyli targów i konferencji dla branży elektronicznej, więc przedstawiamy naszego kolejnego prelegenta, który opowie o e-papierze.

Spotykamy się 4 października w hotelu Best Western Premier w Krakowie na Evertiq Expo Kraków, podczas którego swoją ofertę przedstawi kilkudziesięciu dostawców produktów i usług dla branży elektronicznej. Równocześnie z targami odbędą się warsztaty oraz cykl wykładów, a wśród prelegentów będzie m.in. Tomasz Matusiak, New Technologies Manager w firmie Unisystem. Tomasz Matusiak poprowadzi wykład pod tytułem „5 kroków do stworzenia własnego projektu opartego o e-papier” i omówi możliwości oraz potencjalne zastosowania technologii e-papierowej. Ekspert przedstawi także zasady tworzenia projektów, w których zastosowany zostanie wyświetlacz e-papierowy. Zachęcamy do darmowej rejestracji na Evertiq Expo Kraków, co jest możliwe pod tym linkiem. A tymczasem króciutka rozmowa z Tomaszem Matusiakiem.

evertiq.pl: - Gdzie najlepiej sprawdza się e-papier i dlaczego?

Tomasz Matusiak, Unisystem: – Jest wiele aplikacji, w których e-papier jest idealnym medium do wyświetlania treści, aczkolwiek wszystkie łączy jedna cecha – niski pobór mocy. Jeżeli zależy nam na zasilaniu bateryjnym lub pracy z użyciem energii odnawialnej to e-papier jest idealnym rozwiązaniem.

- W jakich funkcjonujących obecnie na rynku aplikacjach można pomyśleć o przejściu z LCD na EPD?

– Trzeba zwrócić uwagę, że EPD nie stanowi zamiennika wyświetlaczy LCD czy TFT, a jest zamiennikiem tradycyjnego papieru. W związku z tym trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim aplikację, w których treść jest bardziej statyczna niż dynamiczna. Rozwinięcie tematu zostanie omówione podczas wykładu.

- Jakie główne wyzwania czekają projektantów, którzy zdecydują się na taką zmianę?

– Istnieje szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania systemów z e-papierem. Niektóre z nich mogą być zaskakujące dla osób, które dotychczas nie miały do czynienia z tą technologią. Wszystkie osoby zainteresowane zaprojektowaniem swoich urządzeń z EPD serdecznie zapraszam na wykład, ponieważ zostaną tam omówione wspomniane wyzwania i ich rozwiązania.

Dziękuję za rozmowę!


O Evertiq Expo Kraków: Evertiq Expo Kraków potrwa jeden dzień, podczas którego swoją ofertę produktów i usług dla elektroniki zaprezentuje kilkudziesięciu dostawców – oto lista. Jednocześnie trwać będą wykłady omawiające innowacyjne rozwiązania w zakresie projektowania elektroniki. Jak zwykle też zapewnimy lunch oraz bufet kawowy, co mamy nadzieję pomoże w stworzeniu atmosfery odpowiedniej do rozmów z klientami i partnerami z branży. Dodatkowo w Krakowie odbędą się warsztaty przygotowane przez naszych partnerów: Infineon (we współpracy z AM Technologies), Avnet oraz JM Elektronik (we współpracy z Microchip). Chcemy bowiem, by Evertiq Expo Kraków w większym stopniu odpowiadało potrzebom projektantów elektroniki. Więcej na ten temat piszemy w tym artykule.
reklama
March 03 2021 13:22 V18.15.34-1