reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nomadsoul1 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 września 2018

Darekon inwestuje i zatrudnia w Polsce

Darekon, kontraktowy producent elektroniki dla sektora medycznego i przemysłowego, kupił nową sitodrukarkę, piec rozpływowy oraz AOI do polskiego zakładu produkcyjnego.
Sitodrukarka EKRA SERIO 4000 COMPACT została zainstalowana w miejsce poprzednio używanego sprzętu.- Nowa sitodrukarka jest szybsza i dokładniejsza, ma też wbudowany system inspekcji – informuje firma. W polskim zakładzie Darekonu wymieniono też piec, nowe urządzenie to Vitronic Soltec Centruion Model 1040.

Jak podkreśla Darekon, wraz z rosnącą produkcją, zwiększają się także potrzeby w zakresie inspekcji zmontowanych płytek, dlatego kolejną inwestycją w park maszynowy jest automat AOI (Automatic Optical Inspection). Firma zakupiła urządzenie Yamahy: YSi-V 12M 3D.

Darekon zwiększa też zatrudnienie. Trwa proces rekrutacyjny 10 nowych osób, w tym operatora produkcji oraz specjalisty ds. zakupów i planowania produkcji.

W ciągu ostatniego roku Darekon inwestował również w swój zakład w fińskim Haapavesi (system śledzenia komponentów oraz system AOI) oraz Klaukkala (m.in. roboty do spawania).

Darekon to fińska grupa specjalizująca się w produkcji sprzętu medycznego. Darekon ma zakłady produkcyjne w Haapavesi, Klaukkala, Savonranta i w Pruszczu Gdańskim. Zeszłoroczne przychody Darekonu wyniosły 43,1 mln EUR.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1