reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 21 września 2018

Luxon LED ma nowego inwestora

Nowym partnerem finansowym spółki od zeszłego tygodnia jest fundusz współzarządzany przez Noble Funds TFI oraz CVI Dom Maklerski (CVI).

- Luxon LED od początku nastawiał się na dynamiczne wzrosty w branży profesjonalnego oświetlenia LED, a w szczególności w segmentach przemysłu, handlu i oświetlenia ulicznego. Obecnie sfinalizowany proces pozyskania inwestora jest już drugą zakończoną sukcesem rundą finansowania, po pozyskaniu środków na rozwój od aniołów biznesu w 2013 roku. Jednocześnie założyciele spółki Marek Ostrowski, Krzysztof Ostrowski, Maciej Szott oraz doradca założycieli Sławomir Borkowski zachowają pakiet kontrolny (55% udziałów) w spółce – poinformował Luxon w komunikacie. W ramach obecnej rundy finansowania, Luxon LED pozyskał 3,5 mln PLN kapitału inwestycyjnego dla następujących głównych obszarów wzrostu:
  1. sprzedaż i marketing – dalsze skalowanie przychodu firmy na rynku krajowym i w eksporcie; produkt – wykonanie kolejnych kroków rozwojowych w ramach portfolio opraw oświetleniowych oraz na rynku IoT;
  2. produkcja – wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w profesjonalne linie produkcyjne.
- Od tego roku pracujemy w ramach nowej perspektywy i strategii na lata 2018-2022, której celem jest uczynienie ze spółki jednego z największych producentów opraw LED w Polsce – powiedział prezes zarządu Krzysztof Ostrowski.
reklama
reklama
November 27 2020 15:37 V18.13.10-1