reklama
reklama
reklama
reklama
© Basti93 PIXABAY Przemysł elektroniczny | 25 maja 2018

Tygodniowy przegląd prasy

W tym tygodniu największą poczytnością cieszył się artykuł o najnowszych osiągnięciach naszych naukowców dotyczących ogniw perowskitowych. Ale ciekawych newsów było o wiele więcej - zapraszamy do krótkiego przeglądu.

Polska:

Phoenix Contact otworzył zakład w Tarnobrzegu. Sii otworzy halę montażową w Gdańsku. Nowy biurowiec Comarch w Krakowskiej SSE. Polscy naukowcy udoskonalili ogniwa perowskitowe. Apator z najlepszą ofertą na liczniki dla Energa Operator. WB Electronics – przychody w dół, ale wyższy zysk. Układy scalone z AGH w Rigaku Corporation. Advanced Graphene Product podpisało kontrakt z ESA. ML System rozpoczyna ofertę publiczną akcji.

Świat:

Yageo przejmuje Pulse Electronics. Jabil otworzył centrum innowacyjności w Izraelu. Kolejne inwestycje światowych giantów w sztuczną inteligencję. BP inwestuje w superszybkie ładowanie. Producentom notebooków również brakuje elementów pasywnych. Samsung i SK Hynix zainwestują miliardy w półprzewodniki. HMD Global zebrało 100 mln USD na rozwój. Samsung zwiększył przewagę nad Intelem w najnowszym rankingu dostawców półprzewodników. Infineon zainwestuje 1,6 mld USD w fabrykę w Austrii. Kimball Electronics przejmie Global Equipment Services (GES). IBM utworzy 1800 miejsc we Francji.
reklama
reklama
August 10 2022 13:14 V20.7.6-1