reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BP Przemysł elektroniczny | 24 maja 2018

BP inwestuje w superszybkie ładowanie

BP Ventures zainwestowało 20 mln USD w firmę StoreDot, które rozwiązania mają umożliwić ładowanie elektrycznego samochodu w ciągu zaledwie 5 minut.
Izraelska spółka StoreDot powstała w 2012 roku. Firma opracowała technologię z zakresu baterii litowo-jonowych, dzięki której czas ładowania zarówno urządzeń mobilnych, jak i samochodów ma się zasadniczo skrócić. Pierwsze baterie („flash battery”) przeznaczone do urządzeń mobilnych mają się pojawić na rynku już w 2019 roku.

StoreDot w zeszłym roku zaprezentował możliwość realizacji systemu pięciominutowego ładowania akumulatorów pojazdu. Umożliwiło ją m.in. zastosowanie w ogniwach akumulatorowych nowych organicznych komponentów wraz z nanomateriałami.

BP podkreśla, że angażuje się w działania na rzecz obniżenia emisji gazów cieplarnianych, dlatego pracuje nad udoskonalaniem swoich produktów i usług, aby pomóc klientom zredukować swój negatywny wpływ na środowisko. Inwestycja w StoreDot to również kolejny sposób BP na zaznaczenie swojej obecności w branży samochodów elektrycznych. BP uruchomiło już 70 stacji ładowania samochodów elektrycznych na świecie, a w styczniu tego roku firma zainwestowała w spółkę FreeWire Technologies, producenta mobilnych systemów ładowania pojazdów elektrycznych.

Warto tu przypomnieć, że w technologie StoreDot uwierzył także Daimler, który przyłączył się do rundy finansowania prowadzonej w zeszłym roku. StoreDot zebrało wówczas 60 mln USD, największym inwestorem był Daimler, ale swoje udziały zwiększył tez Samsung Ventures.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1