reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WB Przemysł elektroniczny | 24 maja 2018

WB Electronics: przychody w dół, ale wyższy zysk

WB Electronics przedstawił raport roczny za 2017 rok. Po raz kolejny produktami dominującymi w rocznej sprzedaży były cyfrowe systemy łączności, zintegrowane systemy dowodzenia i kierowania ogniem oraz bezpilotowe systemy latające.
- Przychody netto ze sprzedaży Grupy w 2017 roku wyniosły 300,9 mln zł i były niższe od przychodów ze sprzedaży w roku 2016 o 15,2%. Na uwagę jednak zasługuje wzrost rentowności, gdyż pomimo spadku przychodów ze sprzedaży skonsolidowany zysk netto wzrósł z 26,2 mln zł w 2016 roku do 33,3 mln zł w roku 2017 – czytamy w liście zarządu do obligatariuszy.

Wśród istotnych wydarzeń 2017 roku należy wymienić pozyskanie przez spółkę inwestora finansowego, który będzie ją wspierał w realizacji planów rozwojowych. Planowana jest również dalsza współpraca spółek z Grupy Kapitałowej z uczelniami technicznymi oraz ośrodkami badawczo-rozwojowymi oraz uczestnictwo w programach dotyczących rozwoju sił zbrojnych RP oraz NATO. - Działalność badawczo – rozwojowa to jeden z podstawowych obszarów naszej działalności umożliwiających modernizację oraz poszerzanie oferty produktowej, również o zupełnie nowe rozwiązania – podkreśla zarząd WB Electronics.Jak informuje zarząd, w kolejnym roku WB Electronics zamierza nadal umacniać swoją pozycję w Polsce i poza nią oraz rozwijać działalność na kolejnych rynkach zagranicznych.

WB Electronics działa na rynku uzbrojenia od 1997 r. Firma prowadzi działalność na rynku integracji produktów oraz systemów uzbrojenia w system zarządzania polem walki. W ramach integracji systemów firma oferuje szeroki portfel wyrobów elektronicznych i oprogramowania komputerów. Produkty WB koncentrują się na obszarze łączności (łączność foniczna, cyfrowa, przewodowa i bezprzewodowa), przetwarzania informacji (komputery pojazdowe i przenośne, routery) oraz oprogramowania dedykowanego do ww. urządzeń. Relatywnie nową kategorią produktów oferowanych przez spółkę są sensory: głowice optoelektroniczne (głównie do UAV) oraz czujniki chemiczne. Z punktu widzenia zastosowanych technologii, urządzenia te łączą zaawansowaną elektronikę z mechaniką precyzyjną.

W skład Grupy WB Electronics SA wchodzą firmy: Flytronic, Radmor, Arex, MindMade, WBE Technologies. Grupa w 2017 roku zatrudniała około 800 osób.

Źródło: © WB Group

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1