reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© WB Przemysł elektroniczny | 24 maja 2018

WB Electronics: przychody w dół, ale wyższy zysk

WB Electronics przedstawił raport roczny za 2017 rok. Po raz kolejny produktami dominującymi w rocznej sprzedaży były cyfrowe systemy łączności, zintegrowane systemy dowodzenia i kierowania ogniem oraz bezpilotowe systemy latające.
- Przychody netto ze sprzedaży Grupy w 2017 roku wyniosły 300,9 mln zł i były niższe od przychodów ze sprzedaży w roku 2016 o 15,2%. Na uwagę jednak zasługuje wzrost rentowności, gdyż pomimo spadku przychodów ze sprzedaży skonsolidowany zysk netto wzrósł z 26,2 mln zł w 2016 roku do 33,3 mln zł w roku 2017 – czytamy w liście zarządu do obligatariuszy.

Wśród istotnych wydarzeń 2017 roku należy wymienić pozyskanie przez spółkę inwestora finansowego, który będzie ją wspierał w realizacji planów rozwojowych. Planowana jest również dalsza współpraca spółek z Grupy Kapitałowej z uczelniami technicznymi oraz ośrodkami badawczo-rozwojowymi oraz uczestnictwo w programach dotyczących rozwoju sił zbrojnych RP oraz NATO. - Działalność badawczo – rozwojowa to jeden z podstawowych obszarów naszej działalności umożliwiających modernizację oraz poszerzanie oferty produktowej, również o zupełnie nowe rozwiązania – podkreśla zarząd WB Electronics.Jak informuje zarząd, w kolejnym roku WB Electronics zamierza nadal umacniać swoją pozycję w Polsce i poza nią oraz rozwijać działalność na kolejnych rynkach zagranicznych.

WB Electronics działa na rynku uzbrojenia od 1997 r. Firma prowadzi działalność na rynku integracji produktów oraz systemów uzbrojenia w system zarządzania polem walki. W ramach integracji systemów firma oferuje szeroki portfel wyrobów elektronicznych i oprogramowania komputerów. Produkty WB koncentrują się na obszarze łączności (łączność foniczna, cyfrowa, przewodowa i bezprzewodowa), przetwarzania informacji (komputery pojazdowe i przenośne, routery) oraz oprogramowania dedykowanego do ww. urządzeń. Relatywnie nową kategorią produktów oferowanych przez spółkę są sensory: głowice optoelektroniczne (głównie do UAV) oraz czujniki chemiczne. Z punktu widzenia zastosowanych technologii, urządzenia te łączą zaawansowaną elektronikę z mechaniką precyzyjną.

W skład Grupy WB Electronics SA wchodzą firmy: Flytronic, Radmor, Arex, MindMade, WBE Technologies. Grupa w 2017 roku zatrudniała około 800 osób.

Źródło: © WB Group

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2