reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon Przemysł elektroniczny | 21 maja 2018

Infineon zainwestuje 1,6 mld EUR w fabrykę w Austrii

Infineon Technologies AG przygotowuje się do długoterminowego wzrostu i wybuduje nową fabrykę półprzewodników mocy.
Infineon wybuduje całkowicie zautomatyzowaną fabrykę układów scalonych z 300 mm wafli w Villach, w Austrii, zlokalizowaną obok istniejącego zakładu. Firma zainwestuje w ten projekt 1,6 mld EUR w ciągu sześciu lat i stworzy około 400 nowych miejsc pracy, większość - dla wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie 2019 roku, a zakończenie planowane jest na pierwsze miesiące 2021 roku. Potencjał sprzedażowy nowej fabryki, przy wykorzystaniu w pełni moce produkcyjnych, szacowany jest na 1,8 mld EUR rocznie.

- Globalne zapotrzebowanie na półprzewodnikowe układy mocy gwałtownie rośnie. (...) Wzrost ten wspierają globalne megatrendy, takie jak zmiany klimatyczne i demograficzne oraz postępująca cyfryzacja. Elektryczne pojazdy, połączone urządzenia zasilane bateryjnie, centra dane i produkcja mocy ze źródeł odnawialnych wymagają wydajnych i niezawodnych chipów. Wcześnie zwróciliśmy uwagę na ten trend i mocno rozwijamy moce produkcyjne w technologii 300 mm w ośrodku w Dreźnie. Nowa fabryka w Vilach umożliwi sprostanie oczekiwaniom naszych klientów i wspomoże dalszy wzrost w nadchodzących dekadach – komentuje Reinhard Ploss, CEO Infineon.

Vilach to centrum kompetencyjne Infineona w dziedzinie półprzewodników mocy oraz ważny ośrodek tworzenia innowacji. Produkcja półprzewodników mocy na waflach 300 mm była rozwijana właśnie w Vilach i następnie rozwijana jako w pełni automatyczna produkcja w fabryce w Dreźnie w ciągu ostatnich lat. Większy rozmiar podłoży oznacza bowiem znaczące zyski pod względem produktywności. Koncepcje automatyzacji i cyfryzacji z fabryki w Dreźnie zostaną przeniesione do nowego zakładu w Vilach, a następnie rozwijane łącznie, aby zapewnić firmie wzrost wydajności i efekt synergii pomiędzy fabrykami.

Według raportu firmy badawczej IHS Markit, Infineon jest liderem rynku półprzewodników mocy z udziałem w tym rynku na poziomie 18,5%.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2