reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Sii zamierza otworzyć halę montażową w Gdańsku

Wkrótce planowane jest otwarcie własnej hali montażowej Sii, w której budowane będą całe maszyny i kompletne linie produkcyjne.

Rozwój usług z zakresu inżynierii przemysłowej w branży automotive to jeden z priorytetów gdańskiego oddziału Sii, który odpowiada za współpracę z klientem. – Obecnie ThyssenKrupp to jeden z najszybciej rozwijających się klientów Sii Gdańsk i jednocześnie jeden z największych klientów Sii Polska pod względem przychodów, jeśli chodzi o projekty fixed price. Choć nasza współpraca obecnie jest bardzo szeroka, potencjał na rozwój nadal jest ogromny – mówi Michael Desmurs, dyrektor Sii Gdańsk i Business Unitu Banking and Industry.
ThyssenKrupp System Engineering to jeden z największych dostawców rozwiązań i komponentów niezbędnych w procesie automatyzacji wytwarzania karoserii samochodowych i układów napędowych. Współpraca między ThyssenKrupp i Sii rozpoczęła się w 2012 roku.
- Pomimo że rynek automotive jest bardzo wymagający i przechodzi obecnie rewolucyjne zmiany, udaje nam się utrzymać wysokie tempo wzrostu. W ostatnim roku było to ponad 50 procent – mówi Julian Kur, business manager odpowiedzialny za współpracę z ThyssenKrupp. – Naszym pierwszym wspólnym przedsięwzięciem było oprogramowanie sterowników PLC dla 3 maszyn wykorzystywanych do produkcji ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów, montowanej między innymi w samochodach marki Corvetta i niektórych modelach Cadillaca. W tej chwili odpowiadamy za projekty elektryczne, programowanie sterowników PLC i robotów przemysłowych oraz uruchamianie linii produkcyjnych dla największych firm z przemysłu samochodowego, takich jak General Motors, Volkswagen, Ford czy BMW – mówi Przemysław Grzanka, dyrektor Centrum Kompetencyjnego Engineering w Sii. Obecnie ponad 50 inżynierów z Centrum Kompetencyjnego Engineering realizuje projekty dla ThyssenKrupp w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. – Nasi eksperci mierzą się z wieloma wyzwaniami, między innymi z ogromną zmiennością technologiczną sektora automotive, co wiąże się z koniecznością nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Mimo to klient docenia wysokie kompetencje i zaangażowanie inżynierów Sii, stale podkreślając, że poziom efektywności dostarczanych przez nas usług stanowi kluczowy element przewagi ThyssenKrupp nad konkurencją – podkreśla Julian Kur. Perspektywa dalszego rozwoju zakłada wdrożenie kolejnych, jeszcze bardziej złożonych rozwiązań. – Stale rozszerzamy naszą współpracę z ThyssenKrupp. Ostatnie rozmowy dotyczą między innymi projektowania mechaniki i pneumatyki, włącznie z montażem i instalacją. Dlatego, aby móc dostarczać pełen zakres usług, planujemy otwarcie własnej hali montażowej Sii, dzięki czemu klient będzie mógł u nas zamówić całą maszynę lub kompletną linię produkcyjną – podsumowuje business manager Sii. Źródło: Sii
March 29 2023 21:41 V20.13.15-1
reklama
reklama