reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 22 maja 2018

Sii zamierza otworzyć halę montażową w Gdańsku

Wkrótce planowane jest otwarcie własnej hali montażowej Sii, w której budowane będą całe maszyny i kompletne linie produkcyjne.
Rozwój usług z zakresu inżynierii przemysłowej w branży automotive to jeden z priorytetów gdańskiego oddziału Sii, który odpowiada za współpracę z klientem. – Obecnie ThyssenKrupp to jeden z najszybciej rozwijających się klientów Sii Gdańsk i jednocześnie jeden z największych klientów Sii Polska pod względem przychodów, jeśli chodzi o projekty fixed price. Choć nasza współpraca obecnie jest bardzo szeroka, potencjał na rozwój nadal jest ogromny – mówi Michael Desmurs, dyrektor Sii Gdańsk i Business Unitu Banking and Industry.

ThyssenKrupp System Engineering to jeden z największych dostawców rozwiązań i komponentów niezbędnych w procesie automatyzacji wytwarzania karoserii samochodowych i układów napędowych. Współpraca między ThyssenKrupp i Sii rozpoczęła się w 2012 roku.
- Pomimo że rynek automotive jest bardzo wymagający i przechodzi obecnie rewolucyjne zmiany, udaje nam się utrzymać wysokie tempo wzrostu. W ostatnim roku było to ponad 50 procent – mówi Julian Kur, business manager odpowiedzialny za współpracę z ThyssenKrupp.

– Naszym pierwszym wspólnym przedsięwzięciem było oprogramowanie sterowników PLC dla 3 maszyn wykorzystywanych do produkcji ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów, montowanej między innymi w samochodach marki Corvetta i niektórych modelach Cadillaca. W tej chwili odpowiadamy za projekty elektryczne, programowanie sterowników PLC i robotów przemysłowych oraz uruchamianie linii produkcyjnych dla największych firm z przemysłu samochodowego, takich jak General Motors, Volkswagen, Ford czy BMW – mówi Przemysław Grzanka, dyrektor Centrum Kompetencyjnego Engineering w Sii.

Obecnie ponad 50 inżynierów z Centrum Kompetencyjnego Engineering realizuje projekty dla ThyssenKrupp w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. – Nasi eksperci mierzą się z wieloma wyzwaniami, między innymi z ogromną zmiennością technologiczną sektora automotive, co wiąże się z koniecznością nieustannego podnoszenia kwalifikacji. Mimo to klient docenia wysokie kompetencje i zaangażowanie inżynierów Sii, stale podkreślając, że poziom efektywności dostarczanych przez nas usług stanowi kluczowy element przewagi ThyssenKrupp nad konkurencją – podkreśla Julian Kur.

Perspektywa dalszego rozwoju zakłada wdrożenie kolejnych, jeszcze bardziej złożonych rozwiązań. – Stale rozszerzamy naszą współpracę z ThyssenKrupp. Ostatnie rozmowy dotyczą między innymi projektowania mechaniki i pneumatyki, włącznie z montażem i instalacją. Dlatego, aby móc dostarczać pełen zakres usług, planujemy otwarcie własnej hali montażowej Sii, dzięki czemu klient będzie mógł u nas zamówić całą maszynę lub kompletną linię produkcyjną – podsumowuje business manager Sii.

Źródło: Sii

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2